Bērnu tipi, kuriem skolā varētu būt sarežģīti mācīties
Foto: Shutterstock

Skolā bērns iet ne tikai tādēļ, lai gūtu zināšanas. Viņam ir jākomunicē, jādraudzējas, jāpiemēra sev dažādas sociālās lomas. Tāpēc ir svarīgi, lai bērns atrastu kopīgu valodu ar vienaudžiem un adaptētos skolotāju prasībām. Bet nebūt ne visiem bērniem tas izdodas viegli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portālā "Psychologies" tā autore Elēna Lugovcova aplūko bērnu tipus, kuriem varētu būt grūtības ar mācīšanos skolu vidē, kā arī piedāvā padomus vecākus.

Kautrīgi bērni

Kāpēc? Viņi ir ļoti nedroši, kautrīgi. Pārliecināti, ka kopumā viņiem piemīt vieni vienīgi trūkumi, bet pozitīvu īpašību viņos nav. Šie bērni baidās skolotāju un klasesbiedru acīs izskatīties smieklīgi. Viņiem ir bail atbildēt pie tāfeles, jo tur ir jāsaka kaut kas gudrs, bet viņi šo kaut ko nezina un neprot. Bet, ja arī zina, tad vienalga viss noritēs ne tā – kādam šķitīs, ka viņi ir ne tā saķemmējušies, ne tā apģērbti…

Šie bērni reti kad izrāda iniciatīvu, bieži šaubās par saviem spēkiem. Viņiem ir grūti pieņemt lēmumus un sevi aizstāvēt. Tāpēc viņus parasti pat nepamana, bet savas iespējas un talantus šie bērni nerealizē.

Padomi vecākiem:

Novērtē jebkuras bērna uzvaras un sasniegumus – tas paaugstinās viņa pārliecību par sevi, cels pašapziņu.

Nodrošini bērnam draudzīgu cilvēku kompāniju – aicini pie sevis ciemos paziņas ar bērniem, atpūtieties kopā ģimeņu nometnēs, palīdzi bērnam atrast draugus rotaļu laukumos. Jo plašāks būs viņa komunicēšanās loks, jo viņam būs vieglāk tikt galā ar kautrīgumu.

Bērnu tipi, kuriem skolā varētu būt sarežģīti mācīties
Foto: Shutterstock

Neaptekalē viņu un pakāpeniski "atlaid" – palūdz, piemēram, lai viņš pats kaut ko nopirktu veikalā. Biežāk radi drošas situācijas, kurās viņš var komunicēt ar citiem cilvēkiem.

Mājās izmēģiniet "bīstamas" situācijas. Lai viņš, piemēram, iedomājas, ka atbild skolā pie tāfeles.

Ievies sasniegumu kalendāru. Kopā ar bērnu atzīmējiet jebkuras viņa uzvaras – šodien viņš nenobijās un publiski spēja kaut ko noziņot, rīt viņš skolā noskaitīs dzejoli…

Izvēlieties bērnam piemērotu pulciņu. Pastāv teorija, saskaņā ar kuru bērnam, kurš vecāks par sešiem gadiem, noteikti jābūt trīs sociālajām lomām – pagalmā, skolas sienās un pulciņā.

Ja citu iespēju nav, vērsies pie psihologa un vēlams iziet grupu treniņus komunikatīvo prasmju attīstībā.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Bērna agresija Kreilis Skola
43475707
Bērndārznieka attīstība
43475707
Bērndārznieka audzināšana
43475707
Bērndārznieka veselība
43475719
Sākumskola
43475719
Skolēna emocionālā attīstība un mācības
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form