Bez asarām un ar prieku: ieteikumi spēļu izmantošanai bērna audzināšanā
Foto: Shutterstock

Būt par vecāku nebūt nav viegli. Ir neskaitāmas mācības, kas jāsniedz atvasei pat tad, ja bērns spītīgi atsakās uzklausīt un pieņemt vecāku sacīto. Arī nolikt gulēt mazo spītnieku bieži nebūt nav tik vienkārši. Ja kaut kas neizdodas, nesāc sev pārmest, ka esi slikts vecāks, bet izmēģini spēlēšanos. Ir reizes, kad tā patiešām var darīt brīnumus.

Lielākai daļai bērnu patīk dažādas spēles un rotaļas. Ar to palīdzību viņi var ne tikai izklaidēties, bet arī daudz ko iemācīties. Tās var palīdzēt arī ikdienišķas darbības, kas parasti sagādā nepatīkamus mirkļus gan bērniem, gan viņu vecākiem, padarīt daudz vienkāršākas. Ja ierosinājums doties gulēt vai sakārtot istabu tiek uztverts ar nepatiku un bļaušanu, pamēģini šīs nodarbes pārvērst patīkamās rotaļās. Spēlēšanās var noderēt pat tad, ja šķiet, ka mazo spītnieku nespēs savaldīt teju nekas.

Lai gan dažādas spēles var nākt par labu arī vecākiem bērniem, kā arī mammai, tētim, vecmāmiņai un vectētiņam, atceries, ka ne visas rotaļas ir uztveramas viennozīmīgi. Lieta, kas nereti izraisa diskusijas pedagogos un vecākos, ir ne tikai datorspēles, bet arī rotaļāšanās ar spēļu ieročiem.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!