Brīvība un visatļautība, paklausība un robežas. Kā to skaidro Valdorfa pedagoģe
Foto: Shutterstock

Par to, ko nozīmē termini brīvība un visatļautība, ko mēs, vecāki, visbiežāk saprotam ar bērna nepaklausību, kāpēc ir tik svarīgi ievērot noteiktu dienas ritmu, kas ir robežas un kāpēc vecākiem savām atvasēm jāsniedz iespējami daudz mīlestības un uzmanības, stāsta pirmsskolas vecuma bērnu Valdrorfa pedagoģe Iveta Rubīna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mana pirmā profesija bija saistīta ar mākslu. Uz šo profesiju mani atveda mani bērni. Toreiz, pirms aptuveni 22 gadiem, meklēju ko atšķirīgu no tā laika standarta skolas un atradu Valdorfa skolu. Kopā ar saviem bērniem to iemīlēju un paliku strādāt šajā jomā arī tad, kad mani bērni izauga. Kad jau biju kļuvusi par pedagogu, man radās vēl viena liela interese un mīlestība – psiholoģija. Tad nu es biju izvēles priekšā – pirmsskola ar bērniem 2–7 gadu vecumam vai tomēr psiholoģija – darbs ar pieaugušajiem.

Brīvība un visatļautība, paklausība un robežas. Kā to skaidro Valdorfa pedagoģe
Foto: Privātā arhīva foto

Kā jau zinām, pie psihologa dodas cilvēks, kuram ir kāda sāpe, no kuras ir vēlme atbrīvoties. Tāpēc es izlēmu – strādāšu ar bērniem, lai viņiem dotu visu vislabāko, un viņiem dzīvē nebūtu jāapmeklē psihologs, mēģinot atbrīvoties no bailēm, vainas apziņas, neticības saviem spēkiem, pašvērtējuma trūkuma u.t.t. ," par sevi stāsta Rubīna.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form