Četri veidi, kā rotaļu laukumi veicina bērna psiholoģisko attīstību
Foto: Shutterstock

Šķietami vienkāršā bērna spēlēšanās rotaļlaukumā patiesībā var būt ar vērtīgu pienesumu bērna psiholoģiskajai attīstībai. Traukšanās lejā pa slidkalniņu, karāšanās pie pievilkšanās stieņa vai priecīga šūpošanās var būt labs veids, kā bērnā mudināt rakstura stingrību, pētnieka garu un cēloņsakarību izpratni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vecāki, kuri nodrošina bērniem laiku rotaļlaukumos, patiesībā ļauj viņiem mācīties apslēptas prasmes, vietnē "Psychology Today" skaidro klīniskā psiholoģe Robina Koslovica. Tā ir vieta, kur attīstīt ne vien motorās prasmes, bet arī fiziskās aktivitātes un iespēju bērniem gluži vienkārši izlādēties. Lūk, klīniskās psiholoģes izklāstītie četri veidi, kā darbošanās rotaļu laukumā veicina bērna psiholoģisko attīstību!

Rakstura stingrība

Rakstura stingrība ierasti sastāv no divām lietām – piepūles un paškontroles. Bērniem, kuriem ir pietiekami daudz paškontroles un gribasspēka, lai turpinātu sevi neatlaidīgi virzīt uz priekšu, neskatoties uz grūtībām, kā arī bērni, kuri piepūlas vairāk un tolerē diskomfortu, lai iemācītos ko jaunu, piemīt rakstura stingrība. Par rakstura stingrību varam uzskatīt arī aizrautības un neatlaidības kombināciju.

Rotaļlaukuma elementi, piemēram, pievilkšanās stieņi, alpīnistu sienas un vertikālais stienis, pa kuru nošļūkt, lieliski trenē rakstura stingrību. Daudzi bērni, darbojoties rotaļlaukumā saprot, ka tā ir vieta, kur nebūt ne visi ir vienlīdzīgi savās spējās, un tikai nepārtraukts treniņš ļauj sasniegt rezultātu. Pirms sacensties skriešanā un citos sporta veidos, kur ir tieša konkurence un sacensību gars, ir bērnu laukumiņš – kāds bērns var uzkāpt alpīnistu sienā, kāds cits pievilkties pie stieņa dučiem reižu vai nošļūkt lejā bez problēmām, un tad ir bērni, kuriem ir jāpiestrādā, lai pārkāptu savas bailes, – strādājot arī pie rakstura stingrības un fiziskajām prasmēm.

"Pirmo reizi bērnus konfrontē izaicinājums, kas prasa aizrautību, grūtību izturēšanu un nozīmīgu mācību laiku. Degsme ir tikai tāpēc vien, ka gribas pievienoties draugiem. Un tas ir jautri!" skaidro Robina Koslovica.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form