Cik izmaksā bērna nopēršana? Skarbā samaksa par pērienu
Foto: Shutterstock

"Neviens normāls cilvēks nav izaudzis bez "daktera bērziņa" palīdzības", "Mani vecāki arī par lietu sodīja, tāpēc es tāds esmu izaudzis", "Mūsdienu izlaistie bērni – žagariņus vajag, žagariņus" – tie ir tikai daži no komentāriem, ko bieži var lasīt pie rakstiem par bērna audzināšanas metodēm jeb par tēmām, kas skar atvašu disciplinēšanas jautājumus. Arī iepriekš veiktās aptaujas apliecinājušas, ka bērnus per aptuveni puse vecāku.

Portāls "Cālis.lv" tematu aktualizē saistībā ar psihoterapeites Ivetas Upenieces nesen kā publiski izskanējušo viedokli. Viņai nācies piedzīvot kārtējo gadījumu, kad vecāki bērna nopēršanu uzskatīja par gana labu metodi, lai iemācītu, kā dzīvot, bet par sekām nepadomāja…

Ja reiz runājam par šo tematu, vērsāmies arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI), vaicājot par kopējo situāciju valstī pēc tam, kad pēdējos gados ir tikušas organizētas vairākas sociālās kampaņas, mēģinot vecākus izglītot par to, ka ar bērna fizisku sodīšanu neviens nepanāks sev vēlamo rezultātu. Gluži pretēji – radīs smagas sekas bērna psihei, kas traucēs viņam nākotnē izaugt par labu sabiedrības locekli.

Un palūkosimies arī uz jautājuma likumisko pusi jeb to, kādi sodi vecākiem var tikt piemēroti par bērna pēršanu un kāda ir realitāte ar to piemērošanu.

Tags

Lasāmgabali Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības Skolēns

Comment Form