Diāna Zande: pēcdzemdību depresija nav slinkums vai izlaidība. Sievietes raud, vīrieši – baras
Foto: Shutterstock

Lai gan laiks pēc bērniņa piedzimšanas tradicionāli tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem un piepildītākajiem dzīves posmiem sievietes dzīvē, un arī tēva dzīvē, tomēr daudzas sievietes, un mūsdienās arī daudzi vīrieši, ne vienmēr jūtas piepildīti, laimīgi un pacilāti. Daudzus no viņiem skar emocionālie traucējumi, trauksme, nomāktība un pat depresija.

Par to, kādi ir pēcdzemdību depresijas simptomi, ko darīt, lai atbrīvotos no nepatīkamajām sajūtām, skaidro Diāna Zande, psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu mamma. Zande patlaban piedalās vecāku programmā "Augošai Latvijai vecāku skola", bez maksas lasot lekcijas visā Latvijā.

Depresija nav katru reizi, kad tev ir slikts garastāvoklis vai nomāktība. Depresija ir traucējums, kam raksturīgi daudz vairāk simptomu un tā ir smagāka nekā slikts garastāvoklis. Kas tad ir pēcdzemdību depresija un kā to iedala?

To var iedalīt tādos kā divos blokos. Pirmais ir pēcdzemdību nomāktība. Latviešu kultūrā ir tāda sen zināma lieta kā raudamdienas. Kas notiek šajā pēcdzemdību nomāktībā? Tā attīstās dažas dienas pēc dzemdībām un ilgst parasti pirmās divas nedēļas. Un no tās cieš gandrīz 80 procenti jauno māmiņu. Tātad, gandrīz, gandrīz visas jaunās mammas ir izjutušas pēcdzemdību nomāktību, skaidro Zande.

Source

Cālis.lv

Tags

Diāna Zande Pēcdzemdību depresija Sarakstu karuselis Pēcdzemdību periods
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form