bērni
Foto: LETA

Šīs 10 frāzes, ko tik bieži izmanto vecāki, var nodarīt lielu ļaunumu normālam bērna adaptācijas procesam dārziņā. Dažas no tām bērnu biedē, dažas māna, bet tās visas kaitē bērnam iekļauties jaunajā vidē un apstākļos. Iegaumē, kādas frāzes tev noteikti jāaizmirst, ja tavs bērns pirmo gadu pošas uz bērnudārzu. Tās apkopojis portāls Ihappymama.ru

1. "Mācies ēst patstāvīgi, jo bērnudārzā tevi neviens nebaros". Ar šādu formulējumu vecāki rada negatīvu iespaidu par bērnudārzu. Labāk būtu teikt: "Tu jau vari ēst pats, tu jau esi tik liels. Man tā patīk skatīties, kā tu pats ēd."

2. "Tā, padalies ar mantiņu – dārziņā tev būs jādalās ar citiem bērniem. Tur visas mantiņas ir kopīgas." Bērnam šis nav arguments, bet, lai bērns pats spētu ar citiem bērniem draudzēties un dalīties mantās, tas viņam ir jāiemāca. Labāk būtu teikt: "Skat, puisēns grib tavu mantiņu, iedosim viņam ar to nedaudz paspēlēties. Viņš parotaļāsies un tev to atdos."

3. "Neraudi, ja neapklusīsi, atdosim bērnudārzā." Tā vecāki bērnu biedē, radot priekšstatu, ka dārziņā ir slikti un tur viņam darīs pāri.

4."Nomierinies, citādi atstāšu pa nakti bērnudārzā!" Atkal bērns tiek biedēts ar to, ka mamma var sagribēt no viņa atbrīvoties, tātad – viņu nemīl.

5. "Tur nav nekas briesmīgs. Nebaidies. Audzinātāja tev pāri nedarīs." "Ne" – bērnam šis mazais burtu salikums nepatīk, viņš to nepieņem. Bērns dzird: "Jābaidās, dārziņš ir briesmīgs, un audzinātāja var arī nodarīt pāri.

6. "Es ar tevi grupiņā pasēdēšu (ja vien patiešām neplāno to darīt)." Šī ir mānīšanās. Mānot bērnu, vecāki paši sev rok bedri, jo ar laiku bērns pārstās uzticēties, sāks mānīt vecākus. Tādēļ, ja tu esi apsolījis ar bērnu dārziņā palikt – paliec un neej prom, kamēr bērns pats nebūs ar mieru, ka atstāj viņu vienu.

7. "Es tev nopirkušu…, ja tu iesi uz dārziņu." Mazulis pierod pie tā, ka katru reizi mamma vai tētis kaut ko nopirks, bet ar laiku viņš sāk manipulēt un pieprasīt arvien vairāk un vairāk.

8. Jebkura negācija par audzinātājām, auklītēm un bērnudārzu kopumā, pat tikai intonācija, bērna klātbūtnē nav pieļaujama. Bērnam rodas priekšstats par audzinātājām no vecāku teiktā. Ja viņi par audzinātājām izteiksies negatīvi, bērns nodomās, ka viņas ir sliktās, ar kurām palikt grupiņā ir bīstami.

9. "Neraudi! Skaties, citi bērni neraud. Bet tu…" Nekādā gadījumā nedrīkst salīdzināt ar citiem bērniem. Labāk saki: "Tev ir skumīgi/bēdīgi, ka nākas palikt bez mammas. Es arī pēc tevis skumšu."

10. "Dārziņā ir tik jautri! Tur ir tik daudz mantiņu! Tik daudz bērnu! Visi spēlējas, priecājas." Šādas frāzes bērnam var radīt pārāk lielas cerības, veidojot priekšstatu, ka dārziņš – tā ir viena vienīga izklaide, un ka ar pirmo dienu viss būs tik brīnišķīgi. Tādēļ labāk bērnam teikt patiesību, iespējami saudzīgāk pastāstot par dārziņa gaitām. Pabrīdini bērnu, ka ar bērniem sākumā vajadzēs iepazīties, ka dārziņā būs nodarbības un audzinātājas, kurās būs uzmanīgi jāklausās.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Bērnudārzi Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form