Gluži kā glābšanas riņķis: piecas frāzes mazā činkstētāja apklusināšanai
Foto: Shutterstock

Apturēt arvien spēkā pieaugošo bērna histēriju iespējams, izmantojot dažas vienkāršas frāzes, ir pārliecināta "Popsugar" raksta autore Anna Stepcjura. Vai patiešām tas strādā?

"Pagājušajā nedēļā biju pārtikas veikalā, un manu uzmanību piesaistīja dialogs starp mazu meitenīti un viņas mammu. Bērns prasīja kaut kādu konfekti, kuras iekšiene ir viens vienīgs cukurs, ar ķiršu garšu.

"Mammīt, var es to paņemšu?" – vaicāja meitenīte. "Nē, mīļā" – pasmaidīja viņas mamma.

"Bet, mammu, man tādas nav!"

"Mums mājās ir daudz saldumu," – atgādināja mamma.

"Bet tādas nav!"

"Es teicu – nē" – atbildēja mamma, šķirstot glancētu žurnālu.

Nepanākot savu ar normāla dialoga palīdzību, meitenīte paaugstināja toni. Viņas seja piesarka, un viņa sāka kliegt, ka tā neesot godīgi.

Pēc tam viņa pārgāja pie nākamās stratēģijas: raudāšanas. Kliegšanas un vārdu starplaikā viņa sāka aizrīties, tādā veidā palielinot efektu.

"Labi, liec to grozā," – beidzot teica mamma. "Bet to nedrīkst ēst līdz pusdienām".

"Drīkst – es mašīnā nokodīšu vienu pavisam mazu gabaliņu?"

"Parunāsim par to, kad iesēdīsimies mašīnā".

Meitenītei asaras nomainījās uz smaidu: mazāk nekā piecu minūšu laikā viņa panāca to, ko vēlējās.

Esmu tālu no ideālā vecāka, taču biju apbēdināta, saprotot, ko tikko kā izdarīja šī sieviete. Viņa nule kā tirgojās ar pašas meitu, apmainot viņas histēriju uz to, ko vēlējās meitenīte. Tā tam nevajadzētu būt.

Man gribējās šai mammai nodot ielaminētu lapu ar piecām patiešām iedarbīgām frāzēm, kuras vienmēr iedarbojas uz bērniem, kuri tikko kā sākuši činkstēt. Es tās izmantoju daudzus gadus, un tās man atgādina konfektes: katra no tām ir laba, un katrai piemīt savs "aromāts", atkarībā no mana noskaņojuma.

Iesākumā atceries: uzņemties atbildību būt mammai – tas visupirms nozīmē būt konsekventai. Ja tu saki "nē", tad ar to domā tieši to un neko citu.

Piespiežot tevi mainīt domas, bērns saņem vairāk nekā vienkārši konfekti. Viņš iegūt vēstījumu, ka piespiest tevi pārdomāt ir vienkāršāk par vienkāršu.

Lūk, piecas glābējfrāzes vecākiem!

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form