Grūtniecēm un ģimenēm ar bērniem – tavas tiesības par darba un personīgās dzīves saskaņošanas iespējām
Foto: Shutterstock

Vai grūtnieci var atbrīvot no darba, vai grūtniece var pieprasīt darba slodzes samazināšanu? Ja notiek darbinieku atlaišana, ģimenēm ar maziem bērniem ir kādas priekšrocības? Un jaunā mamma – vai var izmantot darba laiku, lai mazuli pabarotu ar krūti? Un vēl un vēl ir jautājumu, uz kuriem atbildes topošajiem un jau par vecākiem kļuvušajiem jāmeklē likumu un dažādu normatīvo aktu labirintos. Tas nav viegli, gan jau ar šādu situāciju būs saskārušies daudzi, meklējot iespējas, kā sevi aizstāvēt, ja šāda nepieciešamība pēkšņi radusies.

Piedāvājam iepazīties un sev lieku reizi atgādināt, kādas tiesības ir grūtniecēm un ģimenēm ar maziem bērniem darba vidē.

Svarīgākās lietas apkopojusi Labklājības ministrija īpašā informatīvajā materiālā par normatīvajos aktos paredzētajām tiesībām un ģimenes un darba dzīves saskaņošanas iespējām (darba laika organizēšanas veidi, dažādu atvaļinājumu un attālināta darba iespējas u.c.) Materiāls tapis, balstoties uz rīcības plānu "Ģimenes valsts politikas pamatnostādņu 2011.– 2017. gadam".

Tags

Adopcija Ģimene Grūtniece Karjera Labklājības ministrija Grūtniecība Jaundzimušais (0-1 mēnesis) Pēcdzemdību periods Zīdainis

Comment Form