Īsti vīrieši raud jeb Zēnu audzināšanas noteikumi
Foto: Shutterstock

Vīrieši raud. No prieka, no bēdām un no sāpēm. Par to nav jākaunās. Lūdzu, neaizliedz savam dēlam raudāt! Neaizliedz baidīties! Neaizliedz dusmoties. Nepiespied bloķēt savas emocijas, apspiest pārdzīvojumus. Labāk māci apzināties savas jūtas, nosaukt tās vārdā un izdzīvot. Un tad dēli izaugs stipri, veseli. Īsti vīrieši.

Šādu vēstījumu vēlas nodot daudzu grāmatu vecāku auditorijai autore, psiholoģe un blogere Irina Česnova ("Chesnova.livejournal"), kura, balstoties savā pieredzē, dalās ar septiņiem galvenajiem noteikumiem zēnu audzināšanā. Viņasprāt, šie noteikumi varētu palīdzēt vecākiem nepalaist garām svarīgas lietas dēlu audzināšanā.

Par to viņa raksta savā blogā, atbildot uz kādas mammas vēstuli: "Ļoti vēlētos palasīt par tēmu: zēnu audzināšana. Līdz šim esmu noskaidrojusi, ka viņiem līdz 12 gadu vecumam nepieciešams sniegt daudz maiguma. Esmu divu dēlu, dvīņu mamma, viņiem tagad ir gadiņš. Vēlētos nepalaist garām kaut ko svarīgu."

"Man arī aug zēns. Viņam ir jau septiņi gadi. Un es ļoti vēlētos pateikt kaut ko jaunu, svaigu, ne banālu. Baidos, ka neizdosies. Es pati daudzējādā ziņā virzos uz priekšu taustoties. Ir lietas, uz kurām es paļaujos un kuras mani lieliski atbalsta. Bet tās jūs gan jau zināt tikpat lieliski arī bez manis," tā savu noteikumu uzskaitījumu sāk psiholoģe.

Kā mēdz teikt, ideālo vīrieti var laist pasaulē tikai tu pati. Dzīvo, dzīvo mūsos ilgas pēc ideāla. Ideāls, tātad, bruņinieks. Darba rūķis. Akmens siena. Vārdu saimnieks. Domu lasītājs. Plecs! Bet vēl – uzmanīgs, rūpīgs, vīrišķīgs, uzticams.

Lai zēns tāds izaugtu, viņu par tādu jāaudzina. Lai zēns izaugtu (labi, teiksim tā – par īstu vīrieti) par vienkārši labu cilvēku, kuram patīk dzīvot, viņam (un starp citu, tieši tāpat kā meitenēm), ir ļoti svarīgi tālāk minētie noteikumi!

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!