Izaudzināt optimistu: kā bērnam palīdzēt dzīvi uztvert vieglāk
Foto: Shutterstock

Mēdz uzskatīt, ka optimistiem ir vieglāk dzīvot. Tomēr ne vienmēr dzīve ir tik rožaina, lai šo labo īpašību spētu uzturēt nepieciešamajā līmenī, kur nu vēl to attiecināt uz bērniem. Draugs pateica: "Es ar tevi vairs nedraudzējos", mamma stingri aizliedza visu nedēļu ēst saldējumu, vēl kāds drauds no tēta – nesakārtosi istabu, brīvdienās uz karuseļiem nebrauksim… Kāds gan tur optimisms! Visi to vien dara, kā mēģina sagandēt mazā cilvēka dvēselīti…

Un tomēr, ir iespējams saglabāt pozitīvisma devu arī tad, kad šķiet, ka visa pasaule nostājusies pret tevi. Tas arī palīdzēs ātrāk atrisināt kādu sarežģītāku situāciju. Kas tad ir optimists?

Tas ir cilvēks, kurš ir pārliecināts, tāds, kurš prot labi sadarboties ar citiem, kurš pozitīvi uztver dzīvi, kura, savukārt, viņam pretī atdara ar to pašu. Optimisti no pesimistiem atšķiras ar to, ka notikušās neveiksmēs sevi nevaino, bet gan meklē ceļu notikušā iemesliem un iespējamiem risinājumiem, lai nākotnē izvairītos no līdzīgām situācijām.

Kā gan savu bērnu izaudzināt par šādu personību? Par to uzzini portāla "Cālis" arhīva rakstu krājumos, kur atradīsi dažādas receptes, kas darāms ikdienā, lai bērns kļūtu par optimistu.

Tags

Bērna audzināšana Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības

Comment Form