Kā daži vecāki neapzināti izmanto 'melno maģiju' jeb Vārdu burvju spēks
Foto: Shutterstock

Lai cik tas briesmīgi neizklausītos, bet daža laba vecāku rīcība patiešām atgādina melnās maģijas burvestības. Dažreiz viņi saka tādus vārdus un frāzes, kuri bērniem kļūst par īstu lāstu. Bērns ir spiests dzīvot ar to "zīmogu", kuru vecāki viņam uzlikuši bērnībā. Ļoti bieži ar šīm sekām bērnam nākas cīnīties visu dzīvi.

Parasti vecāki savos vārdos neredz nekā slikta, taču tie spēcīgi ietekmē bērna zemapziņu. Portāls "Ihappymama" atspoguļo bērnu un ģimenes psiholoģes Svetlanas Roizas skaidrojumu, kādēļ daži vecāku izteicieni vairāk atgādina melno maģiju un kā to vērst par labu. Speciāliste mudina vecākus ielāgot šīs frāzes un nekad vairs neizmantot, komunicējot ar bērnu.

'Vēlos, lai bērns uz visiem laikiem paliktu tāds maziņš. Lai viņš vienmēr būt tik mīlīgs'

Psiholoģe skaidro, ka ar šādu izteicienu vecāki bērna zemapziņai dod signālu – "neaudz"! Kamēr tu esi mazs – tevi mīl un tu esi drošībā.

Kāda pastāv bīstamība: vai nu infantilisms, attīstības traucējumi, mazs gan augumā, gan svarā, ar bailēm pieaugt, bailēm "atlaist" vecākus, vientulības bailes, atkarība, ieiešana fantāziju pasaulē, "bērnu slimību" parādīšanās, vai arī gluži pretēji – agrīna pieaugšana, agrīna separācija, agresija, rupjība.

Kā "atburt" bērnu: vārdi, kas pateikti pie sevis vai skaļi. "Es priecājos par katru tavu dienu. Un katru tavu pieaugšanas gadu. Es lepojos par katru tavu soli. Un atļaušu tev būt dažādam. Tu man esi vislabākais bērns. Un es svinu katru mūsu dienu. Jebkurš vecums tev nes savu dāvanu".

Tags

Bērna audzināšana Bērndārznieka attīstība Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības

Comment Form