Kā iemīlēt jaunā partnera bērnus: problēmas cēloņi un psiholoģes ieteiktie risinājumi
Foto: Shutterstock

Vienu attiecību beigas var būt citu sākums pat tad, ja tev ir bērni. Taču dažkārt tavam jaunajam partnerim var būt grūti saprasties ar taviem bērniem. Iespējams, viņš pat tev ir atklāti paziņojis, ka nespēj iemīlēt tavas atvases. Sertificēta ģimenes psiholoģe Inese Jurisa skaidro, kāda varētu būt problēmas sakne, un dalās ieteikumos, kā saspīlētās attiecības pārvērst veiksmīgā komunikācijā, kas ļaus jaunajam partnerim un bērniem vienam otru pieņemt un, iespējams, pat iemīlēt.

Nenoliedzami, uzsākot jaunas attiecības, vecākam ir svarīgi, lai jaunais partneris spētu labi sadzīvot ar viņa bērnu. Taču var gadīties situācija, ka jūs abi esat līdz ausīm iemīlējušies, taču viņš ar bērniem ir kā uz adatām. Aprunājoties ar savu jauno partneri, tu saproti, ka viņam ir grūtības pieņemt un iemīlēt tavu bērnu. Bet, iespējams, tu esi apgrieztā situācijā un tieši tu esi tas, kurš nespēj pieņemt sava jaunā mīļotā cilvēka atvases.

"Neviens jau nav teicis, ka šie bērni ir jāiemīl, bet viņi vismaz būtu jāciena, jāpalīdz augt," uzsver sertificēta ģimenes psiholoģe Inese Jurisa. Taču dažkārt arī to ir gūti izdarīt. Piemēram, klīniskā psiholoģe Kristīne Balode raidījumam "Māmiņu klubs" atklāja, ka viņai ir bijis ļoti grūti iemīlēt vīra bērnus. Ieskatu intervijā ar viņu atradīsi te.

Jurisa atklāj, ka nereti sievietēm ir vieglāk pieņemt jaunā partnera bērnus nekā vīriešiem: "Procentuāli sievietēm izdodas labāk pieņemt šos bērnus. Viņa par viņiem rūpējas, cenšas izklaidēt. Ja bērns saslimst, tad viņa, visbiežāk, ar viņu ir kopā, jo ekonomisku apsvērumu dēļ tas ir izdevīgāk. Tas arī ir iemesls, kāpēc viņai šo komunikāciju izdodas izveidot veiksmīgāk. Savukārt vīrietis ir praktiķis, viņš nereti dzīvo pēc uzskata – es tev nopirkšu šokolādi un mēs būsim draugi, taču prakse parāda, ka ar to vien nepietiek."

Source

Cālis.lv

Tags

Attiecības ģimenē Bērna audzināšana Lasāmgabali Psiholoģe Pusaudzis Bērndārznieka audzināšana Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form