Kā izvēlēties auto krēsliņu mazulim?
Foto: PantherMedia/Scanpix

Auto krēsliņš ir viena no lietām, kas vecākiem jāsagādā jau pirms mazuļa dzimšanas, jo dienā, kad mazulis tiks vests uz mājām, auto sēdeklītim jau jāatrodas jūsu automašīnā. Tāpēc par pareizu un drošu bērnu auto krēsliņu izvēli jāsāk domāt jau savlaicīgi.

Izvēloties  krēsliņu, primāri uzmanība būtu jāpievērš kritērijiem, kas saistīti ar drošību. Pats svarīgākais drošības faktors, izvēloties autokrēsliņu, ir atbilstība bērna vecumam un svaram. Tāpat noteikti jāpārliecinās, vai auto sēdeklītis ir drošs pret triecieniem, ko apliecina ADAC tests un ECE R44 standarts.

Krēsliņi pašiem mazākajiem

Tikko dzimušiem bērniem ieteicams iegādāties zīdaiņu auto sēdeklīti, kas vērsts ar skatu uz aizmuguri. Šie krēsliņi garantē lielāku drošību mazuļa galvai, kaklam un mugurai, salīdzinot ar auto sēdekļiem, kas liekami ar skatu uz priekšu. Tāpēc labāk ir likt mazuli ar skatu uz aizmuguri tik ilgi, cik vien tas iespējams. Ar skatu uz priekšu bērniņs jāsēdina, līdz ko viņš ir pārsniedzis maksimālo svara robežu, ko paredz uz aizmuguri sēdināmais auto sēdeklis, vai arī bērna pakausis stiepjas pāri auto sēdeklīša augšējai malai.

Jaunajiem vecākiem noteikti jāatcerās, ka auto sēdeklīti mazs bērniņš nedrīkst pavadīt ilgu laiku, jo tā ir pārlieka slodze viņa mugurkaulam un muskulatūrai. Mēnesi, divus mēnešus vecu zīdainīti nevajadzētu turēt auto sēdeklītī ilgāk par 30 līdz 40 minūtēm, jo ilgstoša sēdēšana auto sēdeklītī mazulim var bojāt mugurkaulu. Tomēr, ja paredzēts garāks pārbrauciens ar automašīnu, tad pēc maksimums četrdesmit minūtēm ir jāapstājas, bērns jānogulda horizontālā stāvoklī un jāizkustina ķermenītis, lai bērna muguriņa nedaudz atpūšas. Taču vislabāk ir pārdomāt, vai šādi gari izbraucieni ir obligāti nepieciešami un, ja iespējams, no tiem izvairīties.

Vecākiem svarīgi saprast, ka nav nepieciešams iekļūt negadījumā, lai jūsu mazulis gūtu nopietnu traumu. Pietiek tikai ar strauju bremzēšanu, jo bērna kakla daļa vēl nav pietiekoši spēcīga, lai spētu adekvāti reaģēt uz slodzi, kas rodas straujas bremzēšanas rezultātā. Turklāt jāņem vērā, ka bērni lielākoties automašīnās guļ un guļot viss ķermenis ir pilnībā atslābinājies, kas palielina iespēju gūt dažādas traumas. 

Auto krēsls ar skatu pretēji braukšanas virzienam pie straujas bremzēšanas pasargātu mazuli, jo bērns ar inerci tiktu iespiests krēslā un slodze vienmērīgi sadalītos uz bērna muguru. Tāpēc iesaku vecākiem, cik vien tas ilgi iespējams, bērnu automašīnā pārvadāt ar skatu pretēji braukšanas virzienam. Vecāku bieži minētās problēmas, ka bērnam ar skatu pretēji braukšanas virzienam neesot ērti, kājām nepietiekot vietas un viņš neko neredz pa logu, ir vecāku pašu radīti mīti. Galvenais par ko vecākiem ir jādomā, ir jūsu bērna doršība!

Auto sēdeklīši lielākiem bērniem

Kad bērns ir izaudzis no autosēdeklīšiem ar skatu aizmuguri, ir pienācis laiks lietot 1. grupas auto sēdekļus, kas ir platāki, ar integrētām, platākām drošības jostām. Tie lielākoties ir paredzēti bērniem vecumā no aptuveni 9 mēnešiem līdz 4 gadiem. Kad jūsu mazulis jau ir pārraudzis šī krēsliņa pieļaujamo svaru, tad bērnu var jau sēdināt būsterī jeb auto sēdeklī  bez muguras daļas. Jūsu bērnam augot, arvien palielināsies viņa vēlme automašīnā sēdēt brīvi, bez auto sēdeklīša, taču vecākiem jāatceras, ka bērniem ir jāatrodas auto sēdeklītī līdz brīdim, kad viņus var droši fiksēt ar drošības jostām. Vairumā gadījumu tas ir pēc tam, kad bērns sasniedzis 8 gadu vecumu.

Vecāki, nereti vēloties ietaupīt, izvēlas iegādāties lietotus auto sēdeklīšus. Taču nav ieteicams pirkt lietotu sēdeklīti no nepazīstamiem cilvēkiem, jo jūs neziniet, vai tas jau nav pabijis kādā avārijā vai ticis salauzts. Ņemiet vērā, ka ražotāju ieteicamais auto sēdeklīša mūžs ir 6 gadi, bet ne vairāk kā 10 gadi. Tāpēc, ja pērciet lietotu auto sēdeklīti, pārbaudiet, vai tam nav redzamu bojājumu, lūzuma vietu, vai tas nav ārkārtīgi nolietots un vai ir nosakāms tā modelis, lai varētu pārbaudīt tā izdošanas gadu.

Plašāk par auto krēsliņu, ratu drošību un ērtību un kā tos pareizi izvēlēties Diāna Zande stāstīs t/c Domina Shopping rīkotajā Gaidību 4dienā, kas notiks 31.jūlijā no plkst.11.00 līdz 13.00 t/c Domina Shopping skvērā pie restorāna Vairāk Saules

Seminārs ir bez maksas un plašāka tā programma apskatāma mājas lapā http://www.domina-shopping.lv/gaidibu4dienas/lv/sections/sakums vai calis.lv forumā. 

Source

Cālis.lv

Tags

Auto sēdeklītis Mazuļa aprūpe Mazulis Zīdaiņa aprūpe Zīdainis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form