Kā mammas dažādās pasaules valstīs radina bērnus iet uz podiņa
Foto: Shutterstock

Mantojumā no iepriekšējam paaudzēm ir saglabājušies instinkti, kas palīdz izdzīvot, bet tie nemāca elementāras lietas: piemēram, kā izmantot tualeti. Tieši tāpēc pieaugušajiem nākas mērķtiecīgi mazuļus radināt pie podiņa.

Taču pat tādā, pirmajā skatījumā, triviālā uzdevumā dažādu tautu pārstāvjiem ir sava pieeja, kā bērnu radināt iet uz podiņa. Iepazīsties ar šīm dažādo tautu tradīcijām, bet zemāk atradīsi mūsu pašu mammu ieteikumus, kā veiksmīgi iemācīt šo delikāto mākslu.

Āfrikāņi

Zimbabvē mammu, kura nemāca bērnam podiņmācību, var izsmiet. Tas nopietni motivē sievieti veltīt uzmanību bērna higiēnas audzināšanas jautājumiem. Saskaņā ar āfrikāņu tradīcijām mamma mazuli nēsā slingā uz muguras, krūtīm vai gurnu apvidū. Darot ikdienas darbus, viņa uzmanīgi klausās un atceras skaņas, ko rada bērns. Pēc kāda laika sieviete saprot, kādi signāli liecina par to, ka mazulim vajag uz tualeti. Piemēram, bērns sāk stenēt, kad viņam gribas kakāt, bet čīkstēt, ja vēlas pačurāt. Mamma pagūst mazuli izņemt no slinga un paturēt virs zemes, kamēr bērniņš izdara savas dabiskās vajadzības.

Kā mammas dažādās pasaules valstīs radina bērnus iet uz podiņa
Foto: Shutterstock

Šajā procesā sieviete rada skaņu-komandu, nostiprinot mazuļa galvas smadzenēs tādu kā nosacītu refleksu. Tā rezultātā, patstāvīgu treniņu laikā mazuļa organisms saprot to, pie kā tas ir pieradināts – atliek vien mammai izteikt šo kodēto signālu. Parasti podiņmācības apgūšana sākas ap bērna četru mēnešu vecumu, bet atsevišķos gadījumos – jau divu mēnešu vecumā. Tāpat bērns mācās mammu brīdināt par savām vajadzībām, izmantojot noteiktas skaņas. Rezultāts ir tāds, ka ap septiņu astoņu mēnešu vecumu mazulis jau ir apguvis podiņmācību.

Arābi

Arābiem-beduīniem sistēma, kā bērnu pieradināt iet uz tualeti, ir ļoti līdzīga āfrikāņiem. Dienā, kad mamma bērnu noņem no krūtsbarošanas, viņa kopā ar mazuli atrod ērtu vietiņu un iemet tur mazu akmentiņu, atzīmējot, ka tagad bērns tieši šajā vietā nokārtos savas dabiskās vajadzības. To darot, sieviete rada speciālu skaņu. Process tiek atkārtots tik daudz reižu, kamēr mazuļa galvas smadzenēs neizveidojas noteikts reflekss. Kad bērnam viss izdodas, kā vajadzīgs, mamma viņu paslavē, būdama apmierināta ar šiem panākumiem.

Kā mammas dažādās pasaules valstīs radina bērnus iet uz podiņa
Foto: Shutterstock

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Podiņmācība Bērndārznieka attīstība Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa aprūpe Mazuļa attīstības posmi Mazulis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form