Kā nevajag audzināt bērnus: 10 'ne' no psiholoģes Hipenreiteres
Foto: Shutterstock

Kā nekļūt par mentoru attiecībā pret paša bērnu? Kā iemācīt bērniem patstāvību? Daudz tiek rakstīts, runāts par to, kā jāaudzina bērni, šoreiz piedāvājam netipiskāku pieeju – kā nevajag audzināt savas atvases jeb 10 "ne" no psiholoģes Jūlijas Hipenreiteres. Viņa savus padomus atklājusi portālam "Econet".

NE baidies mainīt dzīves trajektorijas

Daudzi vaicā, kas ir sliktāk – bērns, kurš daļēji pamests novārtā strādājošās mammas dēļ, vai bērns, kurš to vien redz kā mājas darbos pagurušu māti. Pastāv viedoklis, ka ir jāizvēlas – vai nu pašrealizēšanās vai bērni.

Patiesībā, ja tu sēdi mājās ar bērniem un tev ir garlaicīgi, un slikti, maini situāciju. Ja tu esi atsākusi strādāt uz pilnu slodzi, bet tu nejūties labi un tevi moka sirdsapziņa, ka esi pametusi bērnu, – atkal – maini situāciju. Tas nenozīmē, ka jāatsakās no darba. Vienkārši šeit ir laiks pārdomām – padomā, kāds darbs tev nepieciešams un kāda ir tā slodze. Ir jāklausa savai iekšējai sirdsbalsij. Emocijas – mūsu galvenais ceļvedis.

Cilvēks kļūst daudz laimīgāks, kad dažādas viņa dvēseles un prāta puses sarunājas viena ar otru. Taču nevajag apspiest nevienu no savām pusēm, tas pats attiecas uz bērniem, laulāto un arī darbu. Esi daudz iejūtīgāka pret sevi, izvairies no shematiskiem spriedelējumiem: vai nu kastrolis vai panākumi sabiedrībā. Tāda vienkāršošana – nav par īstu dzīvi ar jūtām, un ar gribu mainīties. Nebaidies riskēt un mainīt savas dzīves trejektorijas.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!