Kāpēc bērni melo, grauž nagus un neklausa: atbildes uz populāriem vecāku jautājumiem
Foto: Edi Libedinsky / cc

Jautājumi, kuri sākas ar "kāpēc", interesē ne tikai bērnu, kurš pamazām sācis iepazīt apkārtējo pasauli, bet arī vecākus, kuri cenšas izprast savas atvases. Lai atbilžu būtu vairāk nekā jautājumu, šajā "Cālis" kolekcijā atradīsi skaidrojumus, kāpēc bērni, piemēram, katru vakaru grib lasīt vienu un to pašu grāmatu, mēdz nedzirdēt savus vecākus, pārkāpt norunas un lauzt rotaļlietas.

Saprotams, ka divu vienādu bērnu nav – arī vienā ģimenē var augt raksturos un darbībās ļoti atšķirīgas atvases, taču tas nemazina vecāku interesi izprast katru no viņiem. Visvieglāk būtu sev interesējošos "kāpēc" jautājumus uzdot bērnam, taču bieži vien viņi nemaz nezina atbildes uz tiem.

Kamēr vienam nebūt nav problēmas ar greizsirdību, citam tā laužas ārā pa visām vīlēm. Iemesls tam var būt gan egocentrisms, gan arī neprasme izrādīt mīlestību vai trauksmes izjūta, kas tas signalizē, ka bērnam nepieciešama vecāku palīdzība. Taču ir darbības, kuras konkrētā vecumā raksturīgas lielākajai daļai bērnu, piemēram, nagu graušana, deguna urbināšana, krekla malas likšana mutē un kauliņu krakšķināšana. Bērnam pieaugot, šīs darbības no ikdienas saraksta izzūd dabiskā veidā – ja tā nenotiek, šeit apkopoti ieteikumi, kā palīdzēt bērnam no tām atradināties.

Veiksmīgas audzināšanas pamatā ir izpratne par bērnu, viņa vajadzībām un vēlmēm. Liela daļa pieaugušo jau ir aizmirsuši, kā tas bija – būt bērnam, tāpēc paši nespēj formulēt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Ja audzināšanā radušās kādas aizķeršanās, iespējams, šajā rakstu izlasē apkopotajos materiālos atpazīsi savas ikdienas situācijas un radīsi padomus, kā kļūt par vēl labāku vecāku savam bērnam.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Bērnu audzināšana Ģimene Mazuļa audzināšana
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form