Kāpēc ir svarīgi ļaut dēlam 'elpot' un nepadarīt viņu par memmīti
Foto: Shutterstock

Atvērās durvis un kabinetā ienāca labi ģērbta sieviete ap 50, aiz viņas ienāca jauns vīrietis, tā ap gadiem 25. Viņa apsēdās man priekšā, viņš palika stāvēt pie durvīm. Sievietes pirmā frāze bija: "Izdariet ar viņu kaut ko, viņam ir divas augstākās izglītības, tā viņš man tāds labs, taču dzīvot nezin kāpēc viņš negrib".

Vīrietis nekā nereaģēja un turpināja skatīties logā. Viņa acīs nebija vēlmes saņemt palīdzību un vispār – iesaistīties dialogā, tā "Econet" rakstu par to, kā pieņemt dēla pieaugšanu, sāk psiholoģe Svetlana Ripka.

"Tādēļ mans jautājums bija adresēts sievietei: "Varbūt palīdzība nepieciešams jums? Varbūt jūs nezināt, kā uzvesties attiecībā pret dēlu?"" turpina stāstīt psiholoģe.

Uz šādu jautājumu psiholoģe saņēmusi atbildi: "Jūs ko? Viņam taču ir problēmas. Es savu dzīvi viņam esmu veltījusi, bet viņš – nepateicīgais, negrib dzīvot."

Psiholoģe stāsta, ka šis ir reāls gadījums no viņas prakses. Māte ir rūpējusies par dēlu 25 gadus, visu darījusi viņa dēļ un viņa vietā. Un viņai ir grūti saprast, ka māte tādā veidā tikai traucējusi dēla patstāvīgajai dzīvei. Saprast, ka viņa ir liegusi viņam gribēt un izvēlēties. Pat vēlmi vērsties pie psihologa viņa ir pievākusi, un arī izvēli starp dzīvi un nāvi māte cenšas kontrolēt.

Ar vecumu šāda dēla aprūpe beidzot māti sāk satraukt, un viņa ved viņu pie psihologa un saka: "Izdariet ar viņu kaut ko." Taču viņa nekad neatzīs, ka tieši sava egoisma dēļ fiziski veselais dēls kļuvis faktiski par bezpalīdzīgu un nespējīgu pašam rīkoties, un dzīvot patstāvīgu dzīvi.

Kā norāda psiholoģe, raksts būs par tēmu – bērnu un vecāku attiecības. Tādu bērnu, kuri ar vienu kāju jau ir pieaugušo dzīvē, taču otru kāju nolikt cieti pie zemes, viņi vēl nav spējuši. Bērnu, kuriem ir 13, 14, 15 un vecāki… Bērnu, kuriem ir jau 25, 30 un pat 40.

Source

Cālis.lv

Tags

Attiecības ģimenē Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Sākumskola Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form