Kas traucē kļūt par 'slinko mammu'
Foto: Shutterstock

Paaugstināta trauksmes sajūta, perfekcionisms, vēlēšanās kontrolēt un modelēt bērna dzīvi traucē kļūt par patstāvīgu cilvēku. Un kas vēl? Pavisam banāls laika trūkums.

Līdztekus laika trūkumam traucē arī tas, ko daži vecāki ir visai spēcīgi iesējuši savās galvās frāz "Mūsu uzdevums ir pasargāt bērnu no grūtībām un kļūdām", savā grāmatā "Patstāvīgs bērns jeb kā kļūt par "ideālu mammu"" norāda tās autore Anna Bikova.

Vai arī tev ir pazīstamas sekojošas situācijas?

"Man nav laika gaidīt, kamēr viņš pats saziepēsies. Viņš sāks spēlēties ar ziepēm, caur pirkstiem laidīs ziepju burbuļus. Man nav laika gaidīt, kad viņam apniks spēlēties. Laiks iet gulēt. Es ātri pati viņu nomazgāšu."

"Viņš pagatavos? Bet man pēc tam visa virtuve būs jātīra. Es vairāk noguršu no beršanas un tīrīšanas nekā no gatavošanas. Virtuvē man nevajag palīdzēt. Es izdarīšu ātrāk…"

"Ak, vai, atkal nāksies atgādināt, pierunāt, motivēt viņu, ka kaķa smiltiņas ir jānomaina. Nav man tik daudz brīvā laika. Es ātri vien pati to izdarīšu…"

"Viņa ir tāda tūļa. Ja gaidīšu, kamēr pati apģērbsies, paies vesels gadsimts. Vismaz pusstundu ātrāk nāksies celties. Labāk jau es ātri vien pati viņu saģērbšu…"

Šie piemēri no ikdienas dzīves attiecināmi par bieži saukto laika trūkumu, bet kā ir attiecībā par bažām, ka bērns jāpasargā no visām grūtībām?

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!