Kniebšana, grūstīšanās, apsaukāšanās – tipiskākās mobinga izpausmes bērnudārzā
Foto: Shutterstock

Vārdu "mobings" Latvijā iepazinām salīdzinoši nesen, bet nu jau šķiet, ka to atpazīst gana daudz cilvēku. Šoreiz palūkosim, kā mobings var izpausties bērnudārzā un kāpēc ir svarīgi jau bērnu pirmsskolas vecumā darboties preventīvi, lai bērniem un viņu vecākiem skaidrotu tā kaitniecisko iedarbību. Portālu "Cālis.lv" konsultē "Centrs Dardedze" psiholoģe Daina Dziļuma.

Lai iespējami novērstu bērnu vēlmi kādu ietekmēt skolā, ir svarīgi attīstīt bērnu sociālās prasmes, empātiju un emociju pašregulācijas spējas jau bērnudārzā. Oktobrī un novembrī ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu desmit Rīgas bērnudārzos notiks nodarbības vecākiem ar mērķi sniegt vecākiem informāciju par mobingu un palīdzēt saskatīt iespējas mobinga izpausmju mazināšanā. Savukārt "Centra Dardedze" antimobinga programmu mazo bērnu skolotājiem "Lielās dzīves skola" jau nākamā pedagogu grupa apgūs oktobra beigās.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Centrs "Dardedze" Centrs Dardedze Psiholoģe Rīgas domes Labklājības departaments Sarakstu karuselis Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieka attīstība Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Sākumskola
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form