Nereti gadās, ka tētis baidās ar bērnu palikt mājās viens un atsakās mammu laist prom no mājas. Kā šādā situācijā rīkoties? Gaidīt, kamēr tētis iemācīsies ar bērnu sadzīvot vai rīkoties uzreiz, kas, visticamāk, tēti ar bērnu satuvinās daudz ātrāk. Lūk, portāla deti.mail.ru piedāvātie septiņi pamatsoļi, kā tēti pieradināt ar mazo palikt divatā vien.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grūtāk būs tēti pierunāt palikt ar bērnu, ja mazajam ir tikai pāris nedēļas vai mēneši, jo īpaši, ja mazais tiek zīdīts ar krūti. Taču speciālisti uzskata, ka šāda tēva un bērna divvientulība nāks par labu abiem. Tieši tāpēc ir svarīgi, lai kontakts ar bērnu tēvam notiktu jau dzīves pirmajās dienās, stundās. Ja tētis baidās viens palikt ar mazo, māmiņai jāpalīdz.

  • Nevajag tēti ar bērnu pirmajā reizē vienus atstāt uz ilgu laiku, jo īpaši ja tas ir jūsu pirmais bērns, un tētim iepriekš nav bijusi nekāda pieredze ar jaundzimušajiem. Sāc abus atstāt vienus, esot turpat mājoklī. Pakāpeniski šo abu divvientulības laiku paildzinot – sākumā tās varētu būt kādas 15 minūtes, bet tad ar katru nākamo reizi atstāj abus vienus jau ilgāku laiku. Ja tētim šajā laikā veiksmīgi izdodas tikt galā ar mazo, tad droši vari iziet arī ārpus mājas.
  • Centies tēti nekritizēt, pat ja viņš ne īsti labi tiek galā. Pat ja mazais raud, nesteidzies tūliņ skriet palīgos: sniedz tētim iespēju pašam tikt galā ar situāciju.
  • Esi vienmēr sasniedzama. Pati doma par to, ka viņš jebkurā mirklī varēs ar tevi pakonsultēties, tētī viesīs spēku un pārliecību, ka viņš tiks galā. Ja apstākļi ir tādi, ka tu kādu laiku nebūsi sasniedzama, atstāj kādas pieredzējušas radinieces, draudzenes tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā viņš varētu sazināties ar kādu tev uzticamu personu.
  • At tēti atstāj tikai paēdušu un apmierinātu bērnu, īpaši pirmajās reizēs. Sākumā būtu labi ieplānot tā, lai tava prombūtne būtu laikā, kad mazulis guļ. Šāda pieredze tētim dos spēku un pārliecību arī nākamajās reizēs, iespējams, viņš tiks galā jau ar daudz sarežģītākām situācijām.
  • Noteikti padomā par to, ko abi sadarīs tavā prombūtnes laikā. Izstāsti tētim, ar ko aizraut mazo, sagatavo bērna mīļākās rotaļlietas, ēdienu un maiņas apģērbu. Ja bērns tiek barots ar krūti, sagatavo piena rezerves vai pagatavo piena maisījumu.
  • Sagatavo tēti tam, ka bērna raudāšana ir normāla parādība, ka no tā nevajag baidīties. Ar laiku un pieredzi tēti jau atpazīs katru mazā raudāšanas skaņu, ko mazais ar to vēlējies vecākiem pavēstīt. Varat tētim sarīkot treniņu, kad esi mājās, lai viņš pēc bērna raudāšanas toņa, skaļuma iemācītos noteikt, ko mazulis vēlas panākt.
  • Nesatraucies. Tētim ir ļoti svarīgs tavs atbalsts. No mājas ej projām bez stresa, mierīgā noskaņojumā, un tava pārliecība noteikti palīdzēs gan mazulim, gan tētim. Un neaizmirsti uzslavēt tēti, kad atgriezīsies mājās, pat ja mājās valda pilnīga nekārtība un bērns, tavā skatījumā, nav pietiekami paēdis un pietiekami tīrs. Jūtot tavu atbalstu, tētis arī turpmāk labprtāt tevi palaidīs brīvsolī. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērna audzināšana
43475461
Mazuļa aprūpe
43475167
Zīdaiņa aprūpe
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form