Kur steidzas vecāki: trīs lielas kļūdas attiecībās ar bērniem
Foto: Shutterstock

Vecāki bieži vien žēlojas par laika trūkumu: darbs, mācības, tikšanās ar draugiem un darba kolēģiem, mājas rūpes – kā gan šajā visā skrējienā kā vāverei ritenī atrast laiku mierīgai laika pavadīšanai kopā ar bērniem. Un mammas un tēti, pašiem nemaz to nepamanot, sāk bezjēdzīgi steidzināt laiku. Kā nepieļaut trīs lielas kļūdas, esot vecāku lomā, "Letidor" skaidro psiholoģe Alla Semenova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ne jau pulkstenis ierobežo vecāku mīlestību. Te mēs nerunājam par to, cik daudz laika pavadām kopā ar bērniem, bet kā mēs to izmantojam. Bērni ir kā bultas, kas izšauti nākotnē. Laiks bērniem un vecākiem atšķiras: bērnam viss ir nākotnē, bet vecākiem daudz kas jau pagātnē. Visa audzināšanas gudrība sastāv no vienkāršas formulas: būt pilnībā klātesošam ar bērnu tieši konkrētajā brīdī. Paraudzīsimies, kā to īstenot! Sekot šai gudrībai ir viegli, ja savlaicīgi varēsi atbrīvoties no tālāk minētajiem trim nepareizajiem priekšstatiem par laiku un steigu," uzsver psiholoģe.

Kaut bērni ātrāk izaugtu

Cik gan bieži mammas un tēti vēlas, lai viņu mazuļi ātrāk pieaugtu: "Ak, ātrāk mans dēlēns iemācītos sēdēt, stāvēt, staigāt!", "Kad gan mana meita sāks runāt un pateikts pirmo vārdu!".

Šajā steigā pēc jauniem sasniegumiem mēs bieži vien piemirstam, ka pēc būtības mēs gribam "rītdienas" bērnu, bet "šodienas" mums nemaz interesi neraisa.

Bet, lūk, kas ir interesanti – kad ilgi gaidītais rītdienā notiek, mēs atkal sākam gaidīt jaunu rītdienu! Bet tas nozīmē, ka mēs savus bērnus uztveram kā "nepilnīgus", un viņi to jūt.

Padomā par savu iecienītāko nodarbi! Droši vien, ka tev ir vai ir bijusi kāda aizraušanās, no kuras grūti atrauties. Un tagad pavaicā sev: vai tu vēlētos, lai tā ātrāk tiktu pabeigta vai veiksmīgi noritētu pati par sevi, bez tavas piedalīšanās? Izrādās, ka dzīvē ir daudz interesanta, ar ko var nodarboties nevis tādēļ, lai sasniegtu rezultātu, bet paša procesa dēļ. Un bērnu audzināšana nav ne par mata tiesu sliktāka par tām.

Izbaudi vecāku lomas nozīmīgumu un svarīgumu tieši tagad! Centies bērnam iemācīt jaunus vārdus – dari to ar prieku. Nav nepieciešams domāt par nākotnes uzvarām, tiec skaidrībā ar to, kas ar jums ir tieši šajā brīdī.

Tags

Bērnu audzināšana Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form