Laimīgs bērns ne tikai sapņos: priekšnoteikumi, lai tas patiešām realizētos arī dzīvē
Foto: Shutterstock

Vārds laime katram var asociēties pilnīgi ar citādākām lietām, vērtībām… Ko nozīmē – laimīgs bērns? Diemžēl, bet arī bērni var augt dažādās ģimenēs un izpratne par to, ka bērns ir laimīgs, var ļoti atšķirties. Visbiežāk tomēr tiek uzskatīts, ka laimīgs bērns ir tad, ja viņam ir laimīgi un mīloši vecāki.

Katrā ziņā – laimīgs bērns nenozīmē, ka viņa vecāki tikai smaida, nekad nedusmojas, ka bērns iegūst visu, ko vien sirds kāro. Nē, tik primitīvi tas nav, turklāt nereti bērni to, ka viņu bērnība ir bijusi ļoti laimīga, apzinās tikai tad, kad paši sāk veidot ģimeni. Bet gadās arī pretēji – esot mazam, bērnam varbūt šķiet, ka viņš ir laimīgs, bet tikai pieaugot, viņš saprot, ka vecāki mīlestību ir pirkuši ar dārgām dāvanām, tā vietā, lai vienkārši paspēlētu “Riču-raču” vai kopā pazīmētu.

Tādēļ uz pasaules arī nav vienotas formulas – kas ir laime un laimīgs bērns, jo katrs no mums ir tik individuāls, tomēr vecākiem biežāk vajadzētu par šo tēmu aizdomāties un, ja vien esi sevi pieķēris, ka, iespējams, tavs bērns saņem nepietiekami daudz mīlestības un uzmanības, mēģināt visu vērst par labu.

Te, portāla “Cālis” rakstu izlasē, atradīsi ieteikumus, kā audzināt bērnu, lai viņš būtu laimīgs, kādi ir laimīgas ģimenes noslēpumi un to, cik viegli bērnu vari padarīt par neveiksminieku, ko, protams, nevēlas neviens vecāks.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Kas ir laime Bērndārznieka audzināšana Mazuļa audzināšana Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form