Latvietes grūtniecības aprūpes un dzemdību pieredze Vācijā
Foto: Shutterstock

Sauksim stāsta varoni par Ievu, bet viņas vārds ir mainīts saistībā ar sensitīvu informāciju par viņas ģimeni. Ieva ir latviete, kura piedzīvojusi gan bērniņa zaudējumu, gan veiksmīgu grūtniecību, kuras aprūpe, tieši tāpat kā dzemdības, piedzīvota ārpus dzimtenes – Vācijā.

Ieva ir portāla "Cālis" lasītāja un aktīva foruma dalībniece, kura piekrita pastāstīt savu stāstu, lai iedrošinātu citas sievietes. Kā zināms, latviešu skaits Vācijā ir pietiekami liels, tādēļ tām ģimenēm, kuras vēl tikai plāno mazulīti, bet baiļojas, kā tas būs, nedzīvojot Latvijā, Ievas pozitīvais pieredzes stāsts. Tālākais ir Ievas stāstītais!

"Lai saprastu manu stāstu pilnībā, jāsāk laikam ar priekšvēsturi. 2013. gada decembrī, īsi pirms Ziemassvētkiem, pazaudēju savu pirmo grūtniecību, bērniņu… Bijām jau iesoļojuši ceturtajā mēnesī. Iemesli īsti nav zināmi, bet aizdomas, ka pie vainas nelaimīgais progesterona līmenis, kas bijis par zemu. Tajā dienā nomira daļiņa no manis, kura joprojām nav atgriezusies. Janvārī ar vīru veiksmīgi pabeidzām studijas augstskolā, vīram sekoja labs darba piedāvājums Vācijā, ilgi nedomājot, piekritām.

Lai Vācijā vispār būtu pieejama jebkāda medicīniskā palīdzība ir nepieciešama obligātā veselības apdrošināšana, ja tās nav, jābūt bezizmēra naudas makam, sedzot medicīniskos pakalpojumus personīgi, kuri, šeit nav lēti. Ir divi ceļi ejami līdz apdrošināšanai, pirmais variants – jābūt oficiālām darbam, kurā darba devējs personu ir apdrošinājis, un otrais variants – topošās māmiņas vīram ir jābūt šāda veida darbam, tad automātiski sieva tiek apdrošināta, ja pati nestrādā. Bet ar noteikumu, ka ir laulāts pāris.

Tags

Dzemdību pieredze Lasāmgabali Dzemdības Pēcdzemdību periods

Comment Form