Lietas, ko nekad nedrīkst bērnam piespiest darīt
Foto: Shutterstock

Visticamāk, ka ikviens vecāks var sev atzīties, ka kaut reizi mūžā ir piespiedis bērnu darīt to, ko viņš nevēlas. Iedzert zāles, uzvilkt cimdus, iesiet matos banti, jo tā ir skaistāk… Bet šoreiz palūkosimies uz 10 lietām, ko nekādā gadījumā bērniem nevajadzētu uzspiest darīt. Tās apkopojis portāls Ihappymama.ru

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. Ēst

Neraugoties uz to, ka pastāv zināmas normas, cik bērnam vajadzētu apēst konkrētā vecumposmā, tomēr katrs bērns ir atšķirīgs. Un tici, - labāk lai bērns ir nedaudz izsalcis, nekā pārbarots. Piespiešana ēst var novest pie tā, ka bērns pilnībā var zaudēt interesi par ēdienu, viņam var rasties vemšanas refleksi un daudzas citas problēmas.

2. Neieklausīties sevī jeb "pārkāpt" pāri saviem principiem

Pieņem bērnu tādu, kāds viņš ir. Ja viņš ir mierīgs un kautrīgs, neliec viņam piespiedu kārtā komunicēt ar citiem. Ja mazais ir aktīvs un kustīgs, neliec viņam sēdēt mierīgi. Tas ir pret dabas principiem. Un ar šādu rīcību tu neko nepanāksi.

3. Mānīties

Pat paši nevainīgākie meli ("Saki, ka manis nav mājās", piemēram) nav pieņemami. Jo bērns pie meliem var pierast tik ātri, ka ar laiku viņš sāks melot arī tev.

4. Lūgt piedošanu

Pirms pieprasīt, lai mazais atvainojas, obligāti viņam paskaidro, par ko viņam jāatvainojas. Jo mēs taču negribam panākt vienkārši "mehānisku atvaino", bet mērķis ir tāds, lai bērns pats saprot savu nepareizo uzvedību.

5. Sveicināties

"Sasveicinies ar Annu!", "Ātri pasaki "labdien"!" – šādas frāzes mēs bieži varam dzirdēt no mammu puses, un tās bērnu ļoti kaitina, jo viņam, redz, jābūt pieklājīgam kaut kādas tantes priekšā. Un bērns šajā laikā klusē, gluži kā ūdeni mutē ieņēmusi zivs, un slēpjas aiz mammas. Bērns ar svešo cilvēku var sasveicināties arī ar smaidu vai skatienu, tam nav obligāti jābūt vārdiskam "labdien". Lai bērns to pats sagrib, kad viņš būs gatavs, pats sveicināsies.

6. Draudzēties

Tavam bērnam nav pienākums draudzēties ar tavas labākās draudzenes bērniem. Ļauj viņam draudzēties ar to, ko viņš vēlas. Ja tev nepatīk bērna jaunais draugs, izdari gudrāku solīti – biežāk viņu aicini pie sevis mājās.

7. Krasi mainīt ieradumus

Pie visa jaunā bērnu radini pakāpeniski un plūstoši. Bez stresa atbrīvoties no māneklīša lietošanas nevarēs, tāpat kā ar vienu reizi nepietiks, lai pieradinātu iet gulēt pulksten 21.

8. Sodīt ar ēdienu vai kategoriski aizliegt noteiktus produktus

Aizliegtais auglis ir vissaldākais. Vienkārši nepērc produktus, kurus vēlies ierobežot bērna ēdienkartē, lai lieki viņu nekaitinātu tos tomēr apēst. Un neaizliedz tos pārāk kategoriski, ja vien, protams, tas nav saistīts ar bērna veselību.

9. Palikt pa nakti vietā, kur viņam nepatīk

Ja vien ir tāda iespējamība, labāk palūdz vecmāmiņu pārnakšņot jūsu mājās, nekā piespiest bērnu gulēt pie viņas, kur bērnam kaut kādu iemeslu dēļ nepatīk.

10. Darīt to, kas bērnam ne īpaši labi padodas

Regulāras neveiksmes un izgāšanās bērnā var radīt tikai neveiksminieka sajūtu. Ja bērnam nepadodas klavierspēle, vēl jo vairāk, ja viņam nepavisam nepatīk spēlēt, iespējams, labāk būtu viņam piedāvāt citu nodarbošanos. Ļauj bērnam pašam izvēlēties.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form