'Lūdzu, lūdzu, varam nopirkt?' - frāzes, kas apslāpēs skandālus un nerimstošo lūgšanos
Foto: Shutterstock

Vienalga, lai arī cik mājās būtu daudz mantu un cik reižu tu pēc kārtas censtos bērnam paskaidrot, ka šodien pietiks skatīties multfilmas, mazajiem ķipariem ir gluži vai iekodēts sev vēlamo lūgt vēl desmitiem reižu. Šajos brīžos bieži vien pieaugušais vai bērns neiztur, attiecīgi paceļot balsi vai sarīkojot pamatīgu scēnu. Taču no netīkamā jampadrača iespējams izvairīties, piemeklējot atbilstošus vārdu virknējumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan bērni tikai pamazām mācās un iepazīst pasauli, daudzi jau sapratuši, ka pamatīga raudāšana un skandalizēšana publiskās vietās liek vecākiem piekāpties viņu vēlmēm. Piemēram, bērns veikalā uzstājīgi prasa vienu konfekti, jo tādu taču nekad dzīvē nav vel dabūjis (kas bieži vien izrādās aplams apgalvojumus), bet vecāki viņam atsaka. Tad seko pamatīga brēkšana, un mīļā miera labad pieaugušie piekāpjas un konkrēto lietu nopērk.

Bet pēc tam jau klāt nākamā "tirgošanās" – vecāks uzsver, ka saldumu varēs apēst tikai pēc vakariņām, bet bērns piedāvā arī mašīnā kādu gabaliņu apēst. Un tā šī jautājuma-atteikuma-lūguma "spēle" turpinās ilgi, kamēr bērns dabūjis savu vai apvainojies uz visu pasauli, bet vecāks izvests no pacietības.

Lai meklētu variantus, kā apslāpēt bērnu ilgstošo lūgšanos, esam apkopojuši "Your Tango" un "Parents" ieteikumus veiksmīgākai vecāku kominkācijai ar atvasi.

Tags

Bērni Bērnu audzināšana Iepirkšanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form