Mājās palicējiem: testi, lai noteiktu 4–6 gadus vecu bērnu zināšanas par apkārtējo pasauli
Foto: Shutterstock

Pieaugušajiem domātu testu laika kavēšanai un izklaidei ir gana daudz – psiholoģiskie, intelektuālie, astroloģiskie, joku utt. Tomēr pēdējos gados arvien vairāk parādās dažādi testi bērniem. Kam tie nepieciešami? Vai tiem var ticēt? Bet pats galvenais – kā tos pareizi pielietot? Tām ģimenēm, kas labprāt pavada laiku mājās un meklē radošāku izklaidi, piedāvājam pārbaudīt sava bērndārznieka zināšanas.

Mēģināsim tikt skaidrībā. Pirmkārt, ir jāielāgo, ka testi notiek spēļu veidā. Mazi bērni nespēj ilgi noturēt uzmanību, tādēļ uzdevumam jābūt kā interesantam un jautram piedzīvojumam, norāda speciālisti portālā Parents.ru.

Kāpēc testi nepieciešami

Ar šādu testēšanu var noskaidrot bērna emocionālo stāvokli (trauksmes līmeni, pašpārliecinātību vai gluži pretēji – zemu pašvērtējumu), atmiņas attīstības līmeni, iztēli, redzes un dzirdes uztveri, loģisko domāšanu utt. Šādi attīstošie testi-spēles atšķiras no psiholoģiskajiem variantiem arī ar to, ka tie virzīti ne tikai uz nepieciešamās informācijas iegūšanu, bet arī uz pirmsskolas vecuma bērna uzmanības un pacietības trenēšanu, runas un sīkās motorikas attīstību, kā arī matemātisko un loģiskās domāšanas prasmju attīstību.

Tags

Sarakstu karuselis Paliec mājās Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieks Bērndārznieka attīstība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form