Mamma dalās pieredzē, ar kādām viltībām pārtraukt kašķus starp brāļiem un māsām
Foto: Shutterstock

Droši vien maz būs tādu ģimeņu, kurās brāļi un māsas savā starpā sadzīvotu bez strīdiem. Vairumā ģimeņu bērni mēdz kašķēties – biežāk vai retāk, bet bez savstarpējas cīņas par vecāku uzmanību, mantām un gardāko konfekti neiztikt.

Kā audzināt bērnus, lai viņi beidzot pārtrauktu šos ķīviņus? Portālā "Letidor" savā pieredzē dalās divu dēlu mamma Viktorija Maksimova. Viņas vecākajam dēliņam ir pieci gadi. Puiku mamma ir nopietni aizrāvusies ar bērnu psiholoģiju, apmeklējusi daudz dažādu nodarbību par bērnu audzināšanu un, negaidīti uzzinājusi daudz interesantu un noderīgu atklāsmju. Viktorija ar saviem noslēpumiem ir gatava dalīties arī ar citiem vecākiem, cerot, ka viņas ieteikumi palīdzēs bērnus audzināt mierā un saskaņā.

Pieņem faktu, ka bērnu konflikti nāk par labu

Bērna mērķis – iemācīties izdzīvot sarežģītās situācijās. Mammas mērķis – miers visā pasaulē. Neiet kopā. Un no tā arī rodas mūsu nesaprašanās.

Mēs bieži sakām: "Nu kāpēc nevar vienkārši klusiņām pasēdēt un nekauties?", "Bet mēs taču esam bērni! Mums nav laika sēdēt" – var atbildēt bērns.

Mājas ir droša teritorija. Te var atslābt un uzlabot savu meistarību. Tu taču droši vien piekritīsi, ka kauties un pastāvēt par sevi jāprot ikvienam bērnam, pat ja viņam nekad tas nenoderēs?

"Man paveicās: man bija vecākais brālis. Viņš pastāvīgi centās mani nolikt pie vietas, kaut ko atņemt, aizvainot ar vārdiem. Jā, jā, es nepārteicos – man paveicās! Pateicoties šai pieredzei, es vienmēr zinu, kā rīkoties, es varu būt drosmīga, izlēmīga, neļaut sevi aizvainot, paliekot savā pozīcijā," stāsta Viktorija.

Viņa atzīst, ka ir grūti skatīties, kā viņas bērns raud. "Bet es ne vienmēr būšu blakus. Konflikta brīdī es turu sevi grožos un klusējot novēroju. Un, lūk, mazulis sakož zobus un cenšas pats sevi aizstāvēt. Kā par brīnumu, manu izmisumu nomaina prieks tāpēc, ka dēls pagājis mazu solīti pretim dusmu pārvarēšanai. Protams, tas ne vienmēr izdodas, un es joprojām dažreiz steidzu palīdzēt, kliedzu uz vecāko, savācu mantu, atdodu mazajam. Bet kļūst tikai sliktāk: kliegšana, kaušanās starp bērniem, un es zaudēju mazu daļiņu uzticības vecākajam dēlam. Tieši tāpēc es izvēlējos citu uzvedības variantu: nosaku vienkāršus noteikumus, novēroju, kontrolēju drošību. Klusējot!" stāsta Viktorija.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!