Montesori metodika: seši skandalozākie mīti par šo pedagoģiju
Foto: Shutterstock

Marijas Montesori metodika veidota uz brīvas izvēles principiem un patstāvību, un daudziem mūsdienu vecākiem šīs idejas ir ļoti tuvas. Neraugoties uz to, par ļoti populāro pedagoģijas metodi un tās radītāju virmo daudz mītu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sešus visskandalozākos mītus "Parents" skaidro un atspēko Montesori pedagoģe Larisa Klimanova.

Marija Montesori pašas dēlu atdeva bērnu namā

Skeptiski noskaņotās personības bieži Montesori metodikas fanus iedzen strupceļā, paziņojot, ka it kā šīs pedagoģijas radītāja pati savu dēlu atdevusi bērnu namā. Ja tā ir patiesība, rodas jautājums: ko gan labu mazajiem varētu izdomāt šāda bezjūtīga un ciniska māte, kura mīlēja visus citus bērnus, izņemot savu?! Viss tas ir vien aizvainojošas baumas. Aizvainojošas tāpēc, ka šīs baumas izplatās internetā tikai tādēļ, ka galvenie informācijas avoti atrodas itāļu interneta saitos, bet "Google translate" nav labākais palīgs šādā komunikācijā, norāda Klimanova.

Patiesībā Marija Montesori ļoti mīlēja savu vienīgo dēlu Mario un nevēlējās ar viņu šķirties. Bērna tēvs atteicās ar viņu stāties laulībā un nolika viņu izvēles priekšā: vai nu viņš dos zēnam savu vārdu un paņems viņu pie sevis, vai dēlu atdos bērnu namā. Marija izvēlējās pirmo variantu. Līdz 15 gadu vecumam zēnu audzināja viņas bijušā civilvīra radinieki, turklāt Mario tēvs savu atvasi ne reizi neapciemoja. Marija ar dēlu tikās brīvdienās, bet viņš nenojauta, ka viņa ir zēna māte un sauca viņu par "tanti Mari". Par laimi šis stāsts beidzās labi: kad Mario palika 15 gadu, viņš sāka dzīvot ar māti, bet vēlāk turpināja viņas iesākto un iekustināja Montesori kustību. Māte un dēls daudz ceļoja pa pasauli, kopā strādāja un dzīvoja viens otram – vai tad par to nesapņo visi vecāki? Tā ka savu zinātnisko eksperimentu "augļus" viņa ilustrējusi, balstoties pašas pieredzē.

Montesori metodika balstās uz brīvu izvēli. Katru reizi bērns pats lemj, ar ko viņš šodien nodarbosies. Galvenais apmācības pamatprincips – pamēģināt visu praksē, uzsver Klimanova.

Tags

Bērna audzināšana Montesori Sarakstu karuselis Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieka attīstība Bērndārznieks Mazuļa attīstības posmi Mazuļa audzināšana Mazulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form