Mūžīgais nemiera gars – hiperaktīvs vai UDHS 'upuris'?
Foto: Shutterstock

Pēdējos gados arvien biežāk dzirdami tādi izteicieni kā hiperaktīvs bērns, bērns ar uzmanības deficīta sindromu, bērns, kuram ir grūtības mācīties, bērns, kuram ar uzvedību iet "švaki". Un bieži vien pārmetumi tiek vecākiem – sak, izlutinājuši, nepavisam neaudzina savu atvasi. Protams, gadās arī tā, tomēr vairumā šo gadījumu bērns un arī viņa vecāki ne pie kā nav vainojami, jo daba darījusi savu, mazo apveltot ar īpašu aktivitāti.

Ne velti šim tematam pievērušies arī mediķi, rosinot valstiski sākt risināt šo jautājumu, proti, izglītojot gan vecākus, gan pedagogus, kuri nereti ir ļoti neapmierināti, ja klasē ir kāds šāds nemiera gars, kurš traucē visu mācību darbu. Bet bērns nemaz nevēlas traucēt, viņš vienkārši citādāk nevar…

Lūk, portāla "Cālis" arhīvā ir atrodama virkne rakstu par šo tēmu – ko īsti nozīmē hiperaktivitāte, kas ir uzmanības deficīta sindroms, kā tas izpaužas zēniem un meitenēm!

Ja arī tavā ģimenē kāds no bērniem ir šķietami nevaldāms, ir vērts palūkoties dziļāk un mēģināt izprast cēloņus, meklēt, kā bērnam palīdzēt tikt galā ar šo "uzvedības traucējumu".

Tags

Bērna audzināšana Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Sākumskola Skolēns

Comment Form