Mūžseni mīti par grūtniecības iestāšanos
Foto: Shutterstock

Slidena tēma visos laikos – dažs tik ļoti baidās, lai neiestātos grūtniecība, kamēr cits par to vien sapņo. Šoreiz aplūkosim astoņus mītus, ko esam tik daudzas reizes jau apgāzuši, bet tie joprojām vēl eksistē, it īpaši jauniešu vidū. Patiesībā šie mīti un patiesība par tiem adresēti tieši jauniešu auditorijai, un intīmo lietu noslēpumus viņiem atklāj jaunā "Papardes zieds" izveidotā mājaslapa "Ziedam.lv".

Jaunajā platformā jauniešiem būs pieejami gan raksti, gan video par dažādiem ar seksuālo un reproduktīvo veselību saistītiem jautājumiem.

Astoņi mīti par to, kā var vai nevar palikt stāvoklī

Mīts: grūtniecība nevar iestāties, ja sperma ir nonākusi tikai uz sievietes ārējiem dzimumorgāniem

Lai arī iespēja ir neliela, tāda iespēja pastāv. Spermatozoīdi ir ļoti kustīgi un naski, un, ja tie nokļūst līdz makstij, tad tālāk tiem ir nieka lieta arī nokļūt līdz olvadiem un sastapt savu liktenīgo olšūnu, lai to apaugļotu. Kā arī – šādā veidā pastāv neliela iespēja inficēties ar kādu no seksuāli transmisīvajām infekcijām.

Mīts: ja vīrietis nav sasniedzis orgasmu, tad sievietei nevar iestāties grūtniecība

Seksa laikā no dzimumorgānu sieniņām izdalās izdalījumi (tāds kā dabiskais lubrikants), un starp vīrieša locekļa izdalījumiem var atrasties arī kāda pilīte sēklas, kas satur spermatozoīdus. Cik spermatozoīdu ir vienā pilītē? Ļoti daudz. Cik vajag, lai apaugļotu olšūnu? Tikai vienu. Tāpēc čaklie spermatozoīdi var pacensties meiteni apaugļot arī pirms to saimnieks ir sasniedzis orgasmu.

Mīts: ja kādam vai abiem tā ir pirmā reize, tad grūtniecība nevar iestāties

Var, un kā vēl var! Kopš pubertātes sākuma visas ķermeņa pārmaiņas (dzimumlocekļa palielināšanās, slapjie sapņi, mēnešreižu sākšanās, krūšu attīstīšanās, kļūst platāki gurni) ir notikušas, gaidot to brīdi, lai spētu radīt un iznēsāt pēcnācējus. Tāpēc pirmajā reizē iespēja palikt stāvoklī ir tikpat liela kā jebkurā citā reizē, tāpēc jāizsargājas vienmēr! Vai tiešām jau tā, iespējams, tik neveiklo pirmo reizi ir vēlme noslēgt ar neplānotu grūtniecību?

Mūžseni mīti par grūtniecības iestāšanos
Foto: Shutterstock

Mīts: ja sekss ir mēnešreižu laikā, grūtniecība nevar iestāties

Lai arī mēnešreižu laikā risks ir mazāks nekā pārējā menstruālā cikla laikā, tas joprojām pastāv. Jo īpaši šī iespēja palielinās, ja cikls ir neregulārs vai netiek izmantota kāda no izsargāšanās metodēm. Un mēs jau zinām, kā dažas lietas mēdz notikt tad, kad tās vismazāk gaida…

Starp citu, par šo mītu runā un apsriežas ne tikai jaunieši. Te, piemēram, pavisam nesena un visai plaša diskusija par šo jautājumu "Cālis" forumā.

Mīts: grūtniecība nevar iestāties, ja ir bijis pārtrauktais dzimumakts

Pie šī mīta jāsaka tas pats, kas par seksu "bez orgasma". Mazie, naskie draudziņi – spermatozoīdi – ir vienmēr gatavi satikt un apaugļot savu liktenīgo olšūnu. Pārtrauktais dzimumakts nav droša kontracepcijas metode.

Mīts: ar avārijas kontracepciju ir iespējams pārtraukt jau iestājušos grūtniecību

Avārijas kontracepcijai ir dažāda veida iedarbība – tā aizkavē ovulāciju, kavē olšūnas un spermatozoīdu kustību, aizkavē olšūnas implantāciju dzemdes dobumā, taču, kad apaugļota olšūna ir ieligzdojusies dzemdē, avārijas kontracepcija vairs neko nespēj izdarīt. Tāpēc avārijas kontracepcija nav drošs izsargāšanās līdzeklis, un piemērota tikai ārkārtas gadījumiem. Izvēlieties drošākas metodes!

Mūžseni mīti par grūtniecības iestāšanos
Foto: Shutterstock

Mīts: grūtniecība var iestāties, nodarbojoties ar orālo vai anālo seksu

Grūtniecība nevar iestāties, ja nodarbojas ar orālo seksu, neatkarīgi no tā, kurš ir "saņēmējs" un kurš ir "devējs". Pat ja sperma ir norīta, mūsu gremošanas sistēma nav saistīta ar reproduktīvajiem orgāniem, kā arī spermatozoīdi uzreiz kļūst neaktīvi, nonākot kuņģa skābē.

Taču grūtniecība var iestāties, nodarbojoties ar anālo seksu, jo, ja sperma paliek anālajā atverē, tad tā var iztecēt un nokļūt pietiekami tuvu makstij, lai tie mazie naskie kārtējo reizi varētu doties piepildīt savu dzīves misiju – satikt un apaugļot savu liktenīgo olšūnu. Šis ir vēl viens iemesls, kāpēc arī anālā seksa laikā ir nepieciešams izmantot prezervatīvu!

Arī par šo tematu esam jau rakstījuši. Te atradīsi ārstes skaidrojumu.

Mīts: ir pozas, kas samazina iespēju palikt stāvoklī

Atceries – daba ir iekārtojusi visu tā, lai mēs pēc iespējas ērtāk un labāk varētu radīt pēcnācējus. Maksts un dzemdes sieniņas ir tieši tādas, lai spermatozoīdi, kas ir nokļuvuši pie meitenes dzimumorgāniem, neatkarīgi no gravitācijas ietekmes, spētu kā pa skrejceļu doties uz olvadiem, lai apaugļotu savu liktenīgo olšūnu.

Tags

Kontracepcija Papardes zieds Sekss Gatavojoties grūtniecībai Grūtniecība Kontracepcija

Comment Form