Neaudzināts un izlutināts? Nē, bērns ar nopietnu sindromu - UDS vai UDHS
Foto: Shutterstock

Mans ir bērns ir superhiperaktīvs, to pēdējos gados nākas secināt arvien vairāk vecākiem. Pārējiem savukārt var šķist, ka bērns ir neaudzināts, izlutināts, kaitinošs. Bieži no šādām ģimenēm draugi un paziņas mēdz pat izvairīties, lai tik nebūtu jāpacieš šis "luteklītis", taču situācija var būt pavisam citāda.

Proti, tā ir visai nopietna diagnoze, kas bērnam liek uzvesties tā, kā pieaugušo pasaulē nav pieņemts. Par uzmanības deficīta sindromu (UDS) stāsta un skaidro bērnu neirologs Dr. Guntis Rozentāls. Apkopojām arī vecāku pieredzi, kuru bērni nav tik viegli novaldāmi.

Tas ir, kā mēģināt skatīties televīziju, ja kāds visu laiku pārslēdz kanālus. Attēlu, skaņu, domu un iespaidu jūklis. Tu nevari koncentrēties uz kaut ko vienu, jo visu laiku parādās kas jauns, uzmanību piesaistošs. Tādas ir ar UDS sirgstoša bērna izjūtas. Vēl jāpiezīmē, ka UDS iet roku rokā ar UDHS – uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu.

Nereti skolotāji, vecāki, un apkārtējie viņus uzskata par slinkiem, slikti audzinātiem, izlaistiem, arī viņi paši ir spiesti atzīt, ka nav tādi kā pārējie. Tā daļēji ir taisnība, jo, lai cik tas paradoksāli nebūtu, nereti šie bērni ir daudz spējīgāki un gudrāki nekā viņu vienaudži. Tiesa gan, ievērojot noteikumu, ka uzmanības deficīta sindroms tiek laikus atklāts un mērķtiecīgi - gan ar medikamentiem, gan uzvedības maiņu – nomākts, norāda Guntis Rozentāls.

Source

Cālis.lv

Tags

Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieka veselība Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazuļa veselība Mazulis Sākumskola Zīdainis (9-12 mēneši)
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form