Necelt paniku un nebūt fanātiķim: 10 padomi pirmklasnieku vecākiem
Foto: Shutterstock

Laiks skrien nemanot, un pirmā skolas diena vairs nav aiz kalniem – kādam sāksies kārtējais mācību gads, bet kādam tas būs pirmais. Jau pierādījies, ka par skolas gaitu sākumu kreņķējas ne tikai topošais pirmklasnieks, bet arī viņa vecāki.

"Kā pret manu bērnu attieksies klasesbiedri?", "Bet ja nu klases audzinātāja nemaz nebūs tik jauka?", "Vai esam iegādājušies visu nepieciešamo skolai?", "Ja nu pēkšņi... Bet kur? Kā?" – šo jautājumu virknējumu varētu turpināt un turpināt.

Portāls "Mama", uzrunājot speciālistus, sagatavojis pavisam vienkāršus padomus tiem vecākiem, kuru bērni sāks skolas gaitas. Pirmkārt, vecāki aicināti nomierināties, dziļi ieelpot un censties ieklausīties dažos ieteikumos, lai veiksmīgi pārdzīvotu pirmo skolas gadu.

Esi mierīgs un necel paniku

Pat, ja esi piemirsis sagādāt ziedus uz pirmo skolas dienu, izgludināt tērpu, ieplēsis mugursomu vai aizgulējies, nenervozē un, kas ne mazāk svarīgi, nesāc kliegt uz bērnu. Viņam jau tā skolā iešana rada milzu stresu. Atceries par to.

Pēc mācību dienas beigām pavaicā, kā viņam sokas un ko jaunu iepazinis


Bez tā, ka bērns, iespējams, atkārtos apgūto mācību materiālu, viņš zinās, ka tev ir svarīgi viss, kas ar viņu notiek, un ka tu vienmēr esi gatavs viņu uzklausīt.

Nekritizē


Agri vai vēlu bērns iemācīsies ātri lasīt, pareizi skaitīt un akurāti rakstīt. Saķēpātās burtnīcas aizmirsīsies, bet aizvainojumi – nē.

Nesalīdzini savu bērnu ar citiem vienaudžiem


Katram cilvēkam, pat vismazākajam, ir savs temperaments, raksturs un spējas mācīties. Kritika tikai sabojās jūsu attiecības, tu zaudēsi bērna uzticēšanos, bet par vēlmi mācīties uzreiz jau var aizmirst.

Uzaicini pie sevis mājās bērna klasesbiedrus


Nē, ne jau visus uzreiz. Var iesākumā iztikt ar diviem vai trim, ar kuriem tavs bērns jau atradis kopīgu valodu. Bērnam ir ļoti svarīgas šādas draudzības saites. Jā, un arī mājasdarbus kopā pildīt ir daudz interesantāk.

Ievēro dienas režīmu


Ja iepriekš konkrēts dienas režīms jūsu ģimenē ir bijis svešs, tad tagad ir īstais laiks to ieviest. Tikai censties tajā pārmaiņa ieviest pamazām – ja pirms skolas esat cēlušies pulksten 9 un gulēt gājuši 23, diezin vai skolas laikā uzreiz izdosies bērnu gultā dabūt pulksten 21 un mosties 7.

Nesteidzini bērnu ar lēmumiem vai atbildēm


Pildot mājasdarbus, nesteidzini bērnu un uzreiz nepiedāvā viņam pareizo atbildi. Nogaidi, kamēr viņš pats izrēķinās uzdevumu un pateiks atbildi.

  • Šeit uzzini dažus mājasdarbu pildīšanas smalkumus jeb kā tikt galā ar bērna kaprīzēm, kad viņš atsakās pildīt uzdoto.

Izmanto zaļas krāsas pildspalvu


Ja gatavojot mājasdarbus, bērns sākumā visu pilda melnrakstā, tad pārbaudot uzdevumu pareizību, izmanto nevis sarkanas krāsas (kas ir ar negatīvu nokrāsu) pildspalvu, kura visu uzmanību vērš uz kļūdām, bet zaļas krāsas rakstāmo, ar kuru izceļ pareizās atbildes un skaistos burtus.

Esi pacietīgs


Ja bērns izrāda agresiju, nepieņem nekādus mērus, kamēr nebūsi ticis skaidrībā, kāds ir šīs agresijas iemesls.

Uzturi kontaktus ar klases audzinātāju


Nav jau obligāti jāpiesakās vecāku padomē un jābūt vecākam – aktīvistam. Ir pietiekami būt labās attiecībās ar klases audzinātāju un periodiski uzzināt, kā bērnam skolā klajas. Protams, – bez fanātisma.

Bet turpinājumā tikai neliela daļa no portāla "Cālis" arhīva rakstiem, šoreiz piemeklētiem tieši pirmklasnieku vecākiem. Savukārt te vari iesaistīties diskusijā "Cālis" forumā, kurā par aktualitātēm runājas topošo pirmklasnieku vecāki.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Pirmklasnieks Skola Sākumskola Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form