Nekliedz uz bērniem, lai izpatiktu svešiniekiem: daudzbērnu tēvs par dusmu lēkmēm publiskā vietā
Foto: Shutterstock

Dusmu lēkme – stiprs un nekontrolējams bērna dusmu un vilšanās izvirdums. Tā izpaužas fiziski – roku vicināšana un kāju dauzīšana, vārtīšanās pa zemi, galvas sišana, kaušanās – un ir ļoti, ļoti skaļa. Šādas lēkmes bērnu pavada aptuveni no pusotra gada vecuma līdz vismaz četriem gadiem. Bērnam augot lielākam un iemācoties izpaust savas vēlmes ar valodas palīdzību, dusmu lēkmes kļūst retākas un ir mazāk eksplozīvas, šādus novērojumus veicis trīs bērnu tēvs Neils Sinklrērs, kurš savu pieredzi un padomus bērnu audzināšanā sniedz grāmatā "Komandiertētis".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turpmāk tētis apraksta, kādēļ un kā rodas dusmu lēkmes, kā rīkoties, kad tās parādījušās publiskā vietā un kādēļ vispār bērni mēdz tik ļoti satrakoties.

Neils saprot, ka dusmu lēkmes ir neizbēgamas. Tā tavs bērns tiek galā ar dusmām un sarūgtinājumu – lielām emocijām, ar kurām viņš mācās tikt galā. Dusmu lēkmju izraisītāji lielākoties iedalāmi trīs kategorijās.

Šīs lēkmes parasti rodas:

  • Ja bērnam lūdz izdarīt ko tādu, ko viņš negrib;
  • Ja bērnam neļauj darīt to, ko viņš grib;
  • Ja izskan atbilde "nē" uz to, ko bērns vēlas.

Tags

Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form