Pārāk izlutināts? Septiņas vecāku nepareizās mīlestības izpausmes
Foto: PantherMedia/Scanpix

Latvijā to sauc par pāraprūpi, bet ārzemēs šo vecāku tipu nodēvējuši vēl precīzāk – par helikoptera tipa vecākiem. Viņi neļauj saviem tīņiem aug, mācīties no savas pieredzes un atbrīvoties no senču paspārnes, viņi lidinās virs savu atvašu galvām, sargājoši izpletuši spārnus un tiklīdz bērns vēlas kaut nedaudz pašizpausmes un patstāvības, tā hops – ar spārnu pa galvu, lai pārāk necenšas izrauties no mammas un tēta spēcīgi mīlošā, bet tik smacējošā tvēriena.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ir gan arī pozitīvas iezīmes – bērni saņem daudz uzmanības, parasti viņi iegūst labu izglītību, ir apmeklējuši dažādus pulciņus, ir daudzpusīgi izglītoti. Toties iedzīvojas citās problēmās – šaubās, ka spēj paši par sevi pastāvēt; paļaujas, ka nāks mamma un visu atrisinās. Viņi neprot zaudēt un neprot tikt galā ar vilšanos. Tiesa, dažreiz vecākiem ir grūti sajust robežu, kur mīlestība un rūpes pāriet lutināšanā vai iniciatīvas apsiešanā. Portālā Parents.com atklāj izplatītākos iemeslus, kāpēc vecāki pārcenšas ar rūpēm un kādas ir lutināšanas pazīmes, kas vairāk kaitē nekā palīdz.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form