Pediatrs: pirmās dzimšanas dienas ballīte svarīga vecākiem, ne mazulim
Foto: Shutterstock

Bērna gada dzimšanas diena ir nozīmīgs notikums vecāku dzīvē. Daudzi to izvēlas svinēt ar vērienu – īrēt ballīšu telpas, pieaicināt pasākuma organizatorus, klāt lielu svētku galdu un ielūgt draugus un ģimeni notikumu svinēt kopā. Bērnu pasākumiem paredzēto telpu pārstāvji atklāj, kādas ir bērna pirmās dzimšanas dienas svinību tendences, savukārt ārsts pediatrs un psihoterapeits Andis Užāns stāsta, cik nozīmīgas šīs svinības ir pašam bērnam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizvien aktuālāka tendence ir bērna dzimšanas dienu svinēt ārpus mājām, izvēloties telpas, kuras pielāgotas šāda veida pasākumiem. Tāpēc "Cālis" aprunājās ar bērnu pasākumu telpu "Wild One" pārstāvi Līgu Reinfeldi un "Bumbu Baseins" pārstāvi Dairu Bulatovu, lai uzzinātu, kādas ir šī gada bērnu dzimšanas dienas svinību aktualitātes – kas tiek likts galdā, dāvināts un kā tiek rotātas telpas.

Bulatova atklāj, ka viena gada dzimšanas dienas svinības ārpus mājām, bērnu pasākumiem paredzētās telpās, ir ļoti pieprasītas – aptuveni 35 procenti no visām organizētajām bērnu ballītēm ir tieši viengadniekiem. "Tas, manuprāt, ir tāpēc, ka mājās cilvēkiem nav tik liela plašuma, lai varētu satilpināt visus viesus, kurus viņi vēlas uzaicināt," viņa skaidro.

Rīkojot dzimšanas dienas ballīti savam viengadniekam, vecāki lielu uzmanību pievērš detaļām, sevišķi telpas iekārtojumam un dekorācijām. Reinfelde stāsta, ka vecāki nereti izvēlas hēlija balonus ar apdruku, balonu virtenes un karodziņus. "Vecāki piedomā ne tikai pie dekorācijām, bet arī toņiem," piebilst Bulatova. Viņa atklāj, ka lielākoties viengadnieka svinībām tiek izvēlētas neitrālas krāsas – pasteļtoņi, gaiši zils, nedaudz iedzeltens vai gaiši rozā.

Reinfelde dalās novērojumos, ka šogad aktuālas ir dažādas tematiskās ballītes, piemēram, zvēru, vienradžu, pieskaņotas tēmai, kas atbilst tā brīža populārām bērnu multfilmām vai rotaļlietām. Ja vecāki ir lēmuši par labu tematiskajai ballītei, tad arī dekorācijas, svētku torte un galda noformējums tiek pieskaņots izvēlētajai tēmai vai toņu gammai.

Kā stāsta bērnu ballīšu telpas pārstāves, vecāki lielākoties izvēlas atvases dzimšanas dienu nosvinēt bez animatoriem, jo viesu vidū bieži vien ir mazi bērni, kuriem svešu cilvēku klātbūtne var izraisīt stresu un negatīvas emocijas. Savukārt tā vietā nereti tiek piedāvāta fotosesija īpaši iekārtotā fotostūrītī.

Tas, cik grandiozas ir bērna pirmās dzimšanas dienas svinības, atkarīgs no vecāku vēlmēm. Reinfelde un Bulatova stāsta, ka viesu daudzums tiek pakārtots ballītes svinēšanas vietas ietilpībai. Taču vidējais cilvēku skaits šādās svinībās ir 40. Viesu lokā visbiežāk ir radinieki un vecāku tuvākie draugi ar atvasēm.

Tags

Svētki Mazuļa audzināšana Mazulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form