Piecas lietas, ko bērnu audzināšanā varam mācīties no britu karaliskās ģimenes
Foto: AP/Scanpix

Šogad, kad princis Viljams ir kļuvis par daudzbērnu tēvu, visas acis tiek vērstas uz karaliskajiem vecākiem, un šķiet, ka cilvēkiem patīk tas, ko viņi redz. Taču cilvēki viņus neapbrīno tikai statusa dēļ, liela nozīme ir arī tam, kā šajā ģimenē tiek audzināti bērni. Kā piekopt britu karaliskās ģimenes audzināšanas stilu? Iespaidojoties no portāla "MightyMommy", iepazīstinām jūs ar pieciem karaliskās ģimenes bērnu audzināšanas principiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anglija ir plaši pazīstama ar savu skaisto galvaspilsētu Londonu, kuru vēlas apmeklēt gandrīz katrs ceļotājs, sliktajiem laikapstākļiem un, protams, britu karalisko ģimeni. Šogad šī ģimene ir svinējusi divus lieliskus notikumus, kas licis visas pasaules acīm pievērsties tikai viņiem – prinča Viljama sieva Keita laida pasaulē jau trešo bērniņu un, protams, karaliskās prinča Harija un Meganas Mārklas kāzas.

Izrādās, ka senāk karaliskā ģimene nav veltījusi daudz laika bērnu audzināšanai. Kā vēsta portāls “People”, karaliskos bērnus lielākoties ir uzaudzinājušas auklītes un privātskolotāji, nevis vecāki. Tas viss mainījās aptuveni pirms trīs paaudzēm, kad ģimenē ienāca princese Diāna. Viņa savus dēlus, princi Viljamu un princi Hariju, nolēma audzināt citādāk, kas izmainīja karaliskās ģimenes bērnu audzināšanas principus uz visiem laikiem.

Tagad, kad abi puiši ir izauguši un sākuši veidot paši savas ģimenes, viņi ir nolēmuši savus bērnus audzināt līdzīgi, kā to darīja viņu māte – ar klātesamību un iesaistīšanos, neļaujot vecāku lomu ieņemt auklītēm vai citam karaliskās ģimenes personālam.

No karaliskās ģimenes mēs varam mācīties vismaz piecas svarīgas lietas:

  • Ir svarīgi ne tikai saņemt, bet arī dot;
  • Mēs visi pieļaujam kļūdas;
  • Naudai ir sava vērtība;
  • Apskāvienam ir liela nozīme;
  • Dalies ar savām jūtām.

Raksta laikā tu varēsi vairāk iepazīt katru no šīm vērtībām un, iespējams, aizgūt kādu no tām arī savā ģimenē.

Piecas lietas, ko bērnu audzināšanā varam mācīties no britu karaliskās ģimenes
Foto: AP/Scanpix/LETA

Svarīgi ir ne tikai saņemt, bet arī dot pretim

Portāls “Businessinsider” izveidojis sarakstu, kurā ir minēti 16 veidi, kā britu karaliskā ģimene cenšas palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Šajā sarakstā ir minēts, ka karaliskā ģimene ne tikai ziedo naudu sarkanajam krustam, dabas katastrofās cietušajiem, vēža slimniekiem un citiem nelaimē nonākušajiem, bet arī ir gatavi ziedot kaut ko daudz unikālāku. Piemēram prinča Viljama sieva Keita reiz ziedoja septiņas colas, kas ir aptuveni 17 centimetri, savu matu, lai palīdzētu ar vēzi slimajiem bērniem un pusaudžiem, ziņo portāls “Independent”.

Ar to karaliskā ģimene parāda, ka viņi ir gatavi ne tikai saņemt, bet arī dot pretim. Tā ir vērtībā, kuru viņi nodod no paaudzes paaudzē.

Karaliskā ģimene mums palīdz ieraudzīt, cik svarīgi ir iesaistīties un palīdzēt. Un arī tu to spēj, neatkarīgi no tā, kāds ir tava maciņa biezums. Visticamāk, ka tava ģimene nevar atļauties ziedot tik milzīgu summu labdarībai, taču ir daudz un dažādi veidi, kā citādi palīdzēt nelaimē nonākušajiem, piemēram, ziedojot savas vecās drēbes un apavus. Šādā veidā tu ne tikai palīdzēsi citiem, bet arī kalposi par lielisku piemēru saviem bērniem.

Tags

Bērni Britu karaliskā ģimene Ģimene Princese Diāna Princis Viljams Vecāku atbildība Bērndārznieka audzināšana Mazuļa audzināšana Skolēna emocionālā attīstība un mācības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form