Piecas patiesībā nenozīmīgas lietas, par kurām satraucas vecāki
Foto: Shutterstock

Vai mans bērns ir pietiekoši gudrs? Vai pavadu pietiekoši daudz laika mājas? Vai tas ir normāli, ka mans dēls spēlējas ar lellēm? – šie un vēl citi jautājumi bieži nomāc vecāku prātus. Par spīti tam, tieši šīs ir tās lietas, par kurām mammai un tētim nebūt nevajadzētu satraukties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Mighty Momy" atklāj piecas nenozīmīgas lietas, par kurām bieži vien uztraucas vecāki.

Bērns jauno vecāku dzīvē ienāk bez jebkādas instruktāžas, kura palīdz saprast ko un kā labāk darīt. Tas nozīmē, ka audzināšanas procesā mamma un tētis apgūst visu pašu spēkiem. Dažreiz tas noved pie uztraukšanās par lietām, par kurām nemaz nevajadzētu raizēties. Bieži vien šīs raizes vecākus pārņem, iespaidojoties no apkārtējiem (draugiem un vecākiem), kā arī no stereotipiem, kuru pārņemti bieži vien ir tieši jaunie vecāki.

Vai mans bērns ir tikpat gudrs, kā citi?

Viena no populārākajām lietām, par kurām vecāki satraucas ir tas, vai viņu bērns ir tikpat gudrs, kā viņa vienaudži. Šīs bažas māc gandrīz jebkurus vecākus, sevišķi tos, kuru draugiem vai paziņām ir bērni līdzīgā vecumā. Taču tev nebūt nevajadzētu satraukties par to, ka tavs bērns nav labākais skolnieks klasē vai gudrākais bērns savā draugu pulkā.

Katrs bērns attīstās savā tempā. Vienam sports sāk padoties jau pirmajās klasēs, bet citi sāk skriet ātrāk, lekt tālāk un augstāk tikai pusaudžu vecumā. Līdzīgi ir ar intelektu – katram bērnam tas attīstās citādāk. Tas, ka tavam bērnam šobrīd nepadodas matemātika vai ir grūtības ar lasīšanu, nebūt nenozīmē, ka šīs ķibeles viņu "vajās" visas dzīves garumā. Astoņu bērnu māmiņa Čerila portālā "Quicanddirtytips" stāsta, ka diviem no viņas astoņiem bērniem bija runas traucējumi un problēmas ar mācībām pirmajās klasēs. "Šobrīd šie abi bērni mācās universitātē, un viņiem klājas lieliski," viņa stāsta.

Tags

Radošas nodarbes Bērndārznieks Mazulis Skolēns Zīdainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form