Piecas situācijas, kā bērns bezkaunīgi manipulē ar vecākiem
Foto: Shutterstock

Vai tev ir pazīstama manipulācija no bērna puses? Visspilgtākos piemērus varētu pastāstīt rotaļlietu veikalu pārdevēji. Tās ir gan skaļas histērijas, ko sarīko bērni, gan neticami apsolījumi vecākiem, kas līdz vēdersāpēm var sasmīdināt apkārtējos. Un tas viss tikai tādēļ, lai izprasītu kāroto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ģimenes psihologs Aleksejs Golevs portālā "Letidor" skaidro, kādēļ bērni terorizē savus vecākus, kā viņiem tas izdodas un ko darīt, lai netaptu par mazā manipulatora upuri.

Nav noslēpums, katrs no mums, tā vai citādi, ir manipulējis ar kādu vai kļuvis par manipulāciju objektu. Jo mēs visi taču dzīvojam sabiedrībā, un šāds uzvedības modelis dažreiz vienkārši ir nepieciešams, lai sasniegtu noteikto mērķi.

Cita lieta, ka pieaugušais ir spējīgs kontrolēt situāciju un redzēt pieļaujamās manipulēšanas robežas.

Arī bērni, kādudien apzinoties manipulāciju iedarbību, var izvēlēties šādu uzvedības modeli kā galveno, vienlaikus pakļaujot sevi vientulībai un skumjām jau pieauguša cilvēka dzīvē. Tādēļ ir ļoti svarīgi savos bērnus laikus atpazīt un izslēgt tādus uzvedības faktorus.

Kāpēc bērni sāk ar mums manipulēt, kādi ir iemesli, kas viņus pamudina sākt mūs vadīt? Tas ir viens, un tie esam mēs, pieaugušie, un mūsu uzvedība. Un konkrēti…

Tags

Bērna audzināšana Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form