Pieci iemesli nepirkt bērnam jaunas rotaļlietas
Foto: Shutterstock

Kādā brīdī visus vecākus sāk nodarbināt jautājums: cik mantu bērnam īsti ir nepieciešams? Daļa vecāku atvasei pērk aizvien vairāk un vairāk mantu, bažījoties, ka bērnam trūkst izklaides iespēju. Savukārt citi sāk pirkšanu piebremzēt, mēģinot pievērst bērna uzmanību iepriekš iegādātajām rotaļlietām un skaidrojot, ka mantas nevar pirkt tik bieži.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kādēļ gan pirkt jaunas mantas, ja bērnam to jau ir vesels lērums, turklāt ar vairumu no rotaļlietām ķipars nemaz nespēlējas? Naudu taču var ieguldīt arī lietderīgākos pirkumos. "Letidor" veidotāji min vairākus iemeslus, kāpēc ar rotaļlietu pirkšanu nevajadzētu pārlieku aizrauties.

Kur tavs zaķītis? Mammu, kāds zaķītis?

Droši vien katrā ģimenē reiz pienāk brīdis, kad rotaļlietu ir tik daudz, ka tās vairs nav kur likt. Turklāt bērns spēlējas tikai ar dažām – savām mīļākajām – mantām, bet pārējās – kaut vai iesāli! Bērns pat neatceras visas mantas, kas viņam ir. Kādēļ gan pirkt jaunas, ja atvasei jau nepietiek laika parotaļāties ar visām esošajām? Un kur jūs liksiet visu šo mantu lērumu, ja tas vēl turpinās pieaugt?

Padoms. Lai pa istabu nemētātos daudz lieku mantu un rotaļlietas bērnam neapniktu, daudzi vecāki liek lietā šādu triku – novāc daļu mantu un noliek, piemēram, uz skapjaugšas, bet pēc kāda laika šīs rotaļlietas atkal, kā saka, ielaiž apritē, tajā pašā laikā tās, ar kurām mazais jau labu laiku spēlējies, novācot no acīm. Šādi mainot rotaļlietu klāstu, iespējams panākt, ka mantas bērnam neapnīk, un visu laiku ir sajūta, ka viņš spēlējas ar kaut ko jaunu. Ne velti ir teiciens – viss jaunais ir labi aizmirsts vecais!

Tags

Mamma Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form