Tas, ka tētim ir iespējams piedalīties dzemdībās, jau sen vairs nav nekas jauns. Tomēr samērā liela daļa sieviešu pēc tam atzīst, ka vīra klātbūtne šajā svarīgajā dzīves notikumā bijusi ja ne apgrūtinoša, tad bezjēdzīga gan. Viens no argumentiem - vīrietis topošo māmiņu nepasargāja no stresainas, nepatīkamas dzemdību pieredzes un neiejūtīga slimnīcas personāla. Uzticības zaudēšana tik kritiskā brīdī var izrādīties ar ilgstošam postošam sekām pārim, raksta Elija Teilore, grāmatas " Becoming Us, Loving, Learning and Growing Together" autore.

Teilore sarunās ar vīriešiem piefiksējusi vairākus tipiskos vājos punktus. Nepietiekamās zināšanas par dzemdību procesu, nespēja sastrādāties ar medicīnisko personālu; tāpat vīriešus uztrauca fakts, ka dzemdību laikā viņi kopumā maz spēj ietekmēt notiekošo.

Vīrietis apjūk situācijās, kurās nav noteicējs, bet sieviete šādu reakciju var uztvert kā zīmi, ka attiecības nav drošas. Nākotnē tas var negatīvi ietekmēt attiecības un ģimenes stabilitāti. Kas jāzina topošajam tētim, lai lielais notikums būtu ne tikai smags darbs, bet arī jaukas, emocionālas atmiņas? Jāsagatavojas un jābūt gatavam atbalstīt savu sievu pareizi.

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form