AppleMark
Foto: F64

Vecāki, kuri regulāri ved savus mazuļus uz bērnu rotaļlaukumiem zina, ka nereti spēlēšanās laikā var rasties kādas konfliktsituācijas. Tās nav patīkamas nedz bērnam, nedz vecākam. Kā rīkoties? Piecus noteikumus piedāvā portāls mama.ru

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1.Izvairies no strīdīgām situācijām

Pastaigu laikā neņem līdzi dārgas rotaļlietas – tās var tikt salauztas. Ja kaimiņu puika Pēteris no blakus mājas kož, seko līdzi, lai viņš to nenodarītu tavam bērnam. Ja pagalmā skraida lielāku bērnu bariņš, aizej labāk uz citu rotaļlaukumu. Novērst konfliktu rašanos ir daudz vieglāk nekā to atrisināt.

2. Neizprovocē citus

Seko līdzi sava bērna uzvedībai. Ja viņš mēdz kauties vai citiem atņemt rotaļlietas, pilnīgi iespējams, ka agri vai vēlu viņš saņems no kāda bērna pretreakciju, piemēram, sitienu ar lāpstiņu pa galvu.

3.Risini konliktus nevis ar bērniem, bet viņu vecākiem

Ja tomēr ir noticis nepatīkams incidents, apspried to ar vecākiem, bet nevis notikušā "vaininiekiem". Turklāt nav pieļaujama pozīcija "Pēterītis tev iekoda, tad kod pretī". Lai cik tu būtu taisnīgs un patiess savā nostājā, izvairies no fiziskas sveša bērna ietekmēšanas, tostarp caur savu bērnu, mudinot viņu sist vai kost pretī.

4.Konfliktsituāciju apspried pēc būtības, bez personiskiem apvainojumiem

Ja Pēterītis mēdz kost, parunā ar viņa mammu par to, ko darīt, lai Pēteris nevienu vairs nesakostu, bet nevis par mammas pedagoģiskajām spējām, rakstura īpašībām un bērna dīvainajām nosliecēm.

5. Mēģini saglabāt mieru

Pat tad, kad tavu bērnu kāds pagrūdis, kāds viņam iekodis vai speciāli uzbēris virsū smiltis, ir vērts apvaldīt emocijas, atceroties, ka tie tomēr ir bērni. Jā, noteikti situācija ir jānoskaidro, lai kaut kas līdzīgs vairs neatkārtotos, taču konstruktīvu risinājumu var rast tikai mierīgos apstākļos. Turklāt neviens negarantē, ka rīt tavs mazulis nesāks kauties, atņemt citiem mantiņas un mētāties ar smiltīm. Jebkurā situācijā konflikts starp kliedzošiem pieaugušajiem uz bērniem var atstāt lielāku traumu nekā sitiens no rotaļu biedra ar lāpstiņu. Bet uz laukumiņu, kur mamas rājas, nepatīk iet ne bērniem, ne pieaugušajiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērna audzināšana Rotaļlietas
43475707
Bērndārznieka aktivitātes
43475707
Bērndārznieka audzināšana
0
Bērndārznieks
43475461
Mazuļa audzināšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form