Pirkstiņvingrinājumi bērna rotaļu priekiem un sīkās motorikas attīstībai
Foto: Shutterstock

Sīkās motorikas trenēšana, darbinot bērna mazos pirkstiņus, ir būtiska ne tikai runas attīstībai, bet arī vispārējai smadzeņu darbībai, kā arī dažādu iemaņu apgūšanā, kur mazajam cilvēkam nepieciešama pirkstu veiklība. Par to, kādi ieguvumi ir tam, ka bērns regulāri veic dažādus pirkstiņvingrinājumus, portāla "Cālis" padomrakstos esam stāstījuši vairākkārt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Logopēdi, audiologopēdi un citi speciālisti skaidro, ka sīkās motorikas vingrinājumi palīdz ne tikai tiem mazuļiem, kuriem neveidojas pincetes satvēriens, bet noder arī vienkāršam treniņam, lai raisītos runāt un rakstīt prasmes. Pirkstiņus var vingrināt ne tikai ar dažādām sīku priekšmetu pārlikšanas spēlēm, bet arī skaitāmpantiņiem, kuros jāvingrina roķeles, vai zīmēšana ar pirkstiņkrāsām.

Zemāk atradīsi vairākus rakstus no portāla "Cālis" arhīva, kuros sniegti ne tikai piemēri dažādām pirkstiņrotaļām un padomi, kā pagatavot pirkstiņkrāsas, bet arī skaidrots, kāpēc jāpievērš uzmanība bērna valodas attīstībai, kuru stimulēt var tieši sīkās motorikas nodarbināšana.

Logopēdes ieteikumi par pirkstiņvingrinājumiem tava bērna attīstībai

Pirkstiņvingrinājumi bērna rotaļu priekiem un sīkās motorikas attīstībai
Foto: PantherMedia/Scanpix

Runas attīstībai ir ļoti būtiski vingrināt sīko motoriku jeb roku pirkstiņus, lai attīstītos tauste, pincetes veida tvēriens, roku veiklība. Tāpat pirkstiņvingrinājumi uzlabo bērna smadzeņu darbību un būtiski palīdz rakstīšanas iemaņu apgūšanā. Lūk, logopēdes Evijas Pugas ieteikumi, kā vingrināt bērna roku pirkstiņus.
Lasīt vairāk

Tags

Pirkstiņvingrinājumi Bērndārznieka attīstība Mazuļa veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form