Rudens vēstnesis – iesnas: pareiza deguna šņaukšana un ārstēšanas metodes
Foto: Shutterstock

Gribam to vai nē, iesnas nu patiešām ir tās, bez kurām nebūs uzaudzis neviens bērns. Vienus tās piemeklē biežāk un smagākā formā, citus – nedaudz retāk, bet aizlikts vai – gluži pretēji – tekošs deguns ir normāla lieta ikvienam bērnam, īpaši bērndārzniekiem un sākumskolas skolēniem.

Katrā mājā pret iesnām ir arī citāda attieksme. Ir mammas, kuras tūliņ traucas pie ārsta, tiklīdz pamanījušas kādu mazu puņķīti, ir tādas, kuras tām nepievērš uzmanību, bet vēl citas – ķeras pie pašārstēšanās. Gan jau katras ģimenes vecāku intuīcija ir vislabākā – kāda kurā reizē metode piemērojama.

Portāla "Cālis" arhīvā ir daudz dažādu padomu gan par to, kā un kāpēc vispār tas ir svarīgi pareizi šņaukt degunu. Un, jā, vai vispār jāšņauc! Ko darīt ar tekošu vai aizliktu degunu, kā bērnam palīdzēt, kad iesnas jau paveikušas savu nelabo darbiņu un deguntelis ir iekaisis?

Kā tad dakterēt iesnaino degunu? Ar zālēm vai ārstniecības augiem? Un kādos gadījumos iesnām tomēr ir jāpievērš nopietnāka uzmanība, lai tās neizraisītu vēl tālāku saslimšanu, piemēram, vidusauss iekaisumu? To visu atradīsi mūsu rakstu krājumā.

Tags

Iesnas Bērndārznieka veselība Bērndārznieks Mazuļa veselība Mazulis Zīdaiņa veselība un barošana Zīdainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form