bērni
Foto: PantherMedia/Scanpix

Šos septiņus "zelta likumus" par bērnu audzināšanu būs noderīgi izlasīt ne tikai jaunajiem vecākiem, bet arī tiem, kuriem bērni jau lieli un, iespējams, drīzumā gaidāmi arī mazbērni. Īsi un saprotami, bet ne vienmēr ievēroti noteikumi, kas palīdzēs labāk saprasties ar bērniem. Ceļvedi likumos piedāvā portāls top.thepo.st.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. Bērns – tā ir neatkarīga pasaule

Atceries, ka bērns ir neatkarīga pasaule, ar savu dvēseli un saviem uzdevumiem. Audzini viņu, nevis savas atmiņas par sevi viņa vecumā.

2. Nekad nesaki: "Tu izdarīji nepareizi"

Vai tad tu zini, kas priekš viņa pasaules ir pareizi? Labāk saki: "Manā skatījumā, būtu labāk, ja...", "Es darītu citādāk".

3. Vienmēr slavē bērnu

Pat ja izdarīts kaut kas slikts. Ideju, ka vecāki ar bērnu ir neapmierināti, var pasniegt arī ar uzlavām : "Malacis, ka tu uzzīmēji šo brīnišķīgo puķīti, tikai žēl, ka uz sienas. Sarunāsim tā, ka tu sākumā zīmējumu pārzīmēsi uz papīra lapas, bet tad nomazgāsi sienu".

4. Pieņem un atbalsti jebkuru bērna izvēli

Tev ir tiesības izteikt savas domas ("Es uzskatu..." formā), tiesības nodrošināt ar informāciju par dažādām pieejām problēmas risināšanai, taču tev nav tiesību ietekmēt viņa izvēli. Pat ja šī bērna izvēle tev šķiet pilnīgi aplama.

5. Nekad nenovērs bērna uzmanību no viņa nodarbēm

Ja ir liela nepieciešamība, brīdini viņu 15 minūtes iepriekš, ka drīz vajadzēs beigt. Skaidri paskaidro, kāpēc tu vēlies pārtraukt viņa nodarbi un pārliecinies, ka bērns tevi ir sadzirdējis un sapratis. Atgādini katras piecas minūtes, cik laika vēl atlicis. Kad laiks beidzies, pastāvi uz savu, atceries, ka viņš ir spiests piekāpties. Pasaki viņam, ka saproti bērna sarūgtinājumu un nožēlo, taču ir pienācis laiks iet gulēt, iet mājās no rotaļlaukuma vai laiks doties pie ārsta.

6. Vēlies būt bērna draugs?

Ja vēlies būt sava bērna draugs, atrodi jūs abus interesējošu nodarbošanos.

Šajā lietā jums abiem jābūt līdzvērtīgiem. Nekā briesmīga, ja spēles azartā tu viņam atņemsi konstruktora detaļu, bet briesmīgi būs tad, ja tu no savām, kā vecāka cilvēka, pozīcijām viņa vietā uzbūvēsi māju, jo zini labāk, kā tas izdarāms.

7. Esi neapmierināts ar savu bērnu?

Vienmēr atceries, ka tavs bērns sastāv no taviem gēniem, taviem ieradumiem un tavām komunicēšanās manierēm. Esi neapmierināts ar savu bērnu? Noteikti to pasaki sev – savam spoguļattēlam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērna audzināšana
43475707
Bērndārznieka audzināšana
43475461
Mazuļa audzināšana
43475719
Sākumskola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form