Septiņi matemātikas vingrinājumi mazajiem bērndārzniekiem, ko paveikt mājās
Foto: Shutterstock

Varbūt ikdienā tam nepievēršam uzmanību, bet matemātiskas darbības mums ir visapkārt. Tieši tāpēc ciparu atpazīšana un skaitļu skaļa teikšana ir viena no lietām, ko svarīgi ir apgūt arī mazulim, īpaši ap divu līdz divarpus gadu vecumu, kad vārdu krājums veidojas plašāks, bet zinātkāre par ikdienas procesiem ir ļoti izteikta. Tāpēc apkopojām dažādas vienkāršas aktivitātes, kuras vari īstenot mājās ar bērnu ik dienas.

Mazuļa un pavisam jauna bērndārznieka vecumā – no 2,5 līdz 4 gadiem – matemātikas apguve, protams, nenozīmē saskaitīšanu, reizināšanu vai citas sākumskolniekiem paredzētās matemātikas prasmes. Iedvesmojoties no ASV Izglītības departamenta sagatavotās rokasgrāmatas vecākiem "Palīdzi bērnam apgūt matemātiku", portāls "Cālis" apkopoja septiņas aktivitātes, kas palīdzēs skaitļu apguvē.

Mājas ir ideāli piemērota vide, lai mazuli sāktu iepazīstināt ar matemātikas elementiem, jo tā bērnam ir pazīstama vieta, kurā viņš jūtas droši. Iekļaujot matemātiskas aktivitātes un valodu par un ap cipariem (vispirms) un skaitļiem (bērnam kļūstot vecākam) ikdienas rutīnā, bērns redzēs, kā matemātika darbojas ar saprotamiem piemēriem.

Bukleta veidotāji arī izcēluši dažas svarīgākās lietas, kas bērnā radīs pārliecību par savām matemātikas prasmēm – problēmu var atrisināt dažādos veidos, arī nepareizas atbildes ir noderīgas un riskēt ir labi. Tāpat bērnam ir svarīgi apzināties, ka veikt matemātikas darbības galvā ir svarīgi, un matemātika nav rēķināšana uz papīra (īpaši bērndārzniekiem, kas pirmo reizi saskaras ar to, kas ir vienādojumi).

Lūk, aktivitātes un paņēmieni, kā tu savu mazuli vari radināt pie matemātikas viņa ikdienas dzīvē!

Tags

Sarakstu karuselis Bērndārznieka aktivitātes

Comment Form