Septiņi produkti, no kuru lietošanas grūtniecēm ieteicams izvairīties
Foto: Shutterstock

Pareizs uzturs grūtniecības laikā ir labas veselības garants topošajai mammai un mazulim. Par to domā daudzas sievietes, uzskatot, ka iespējami vairāk uzturā jālieto dārzeņi, augļi, pākšaugi un zivis, jo tie taču ir minerālvielām un vitamīniem bagāti. Tomēr arī ar šiem šķietami veselīgajiem produktiem arī jābūt uzmanīgām.

Ārsti brīdina: pat tā dēvētie labie produkti var nodarīt vairāk ļauna, ja tiek runāts par topošajām mammām. Portāls Parentu.ru apkopojis ārvalstu ārstu ieteikumus jeb septiņu produktu izlasi, no kuru lietošanas topošajām mammām labāk būtu izvairīties.

Tumšā šokolāde

Atsakoties no kādas smalkmaizītes, dodot priekšroku tumšajai šokolādei, topošā mamma uzskata, ka izvēlējusies daudz veselīgāku desertu. Tomēr tā nemaz nav. Ārsti uzsver, ka tumšā šokolāde satur ievērojamu daudzumu kofeīna, kas nebūt nav veselīgākā lieta gaidāmajam mazulim.

Aptuveni 40 gramu tumšās šokolādes satur ap 27 mg kofeīna. Jo augstāks kakao satura procents, jo lielāks kofeīna daudzums. Piemēram, 40 gramu smaga tumšās šokolādes tāfelīte, kurā kakao saturs ir 80 procentu, satur 40 mg kofeīna.

Ko ēst darbā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Kā apgalvo dietologs Emers Delanijs no Londonas, kofeīna daudzumam grūtnieces uzturā jābūt stingri ierobežotam: tas ātri nokļūst mazuļa asinīs un var ietekmēt viņa attīstību, radot pietiekami nopietnas sekas, piemēram, mazu dzimšanas svaru.

Tomēr nav jau arī tik traki, ka visu grūtniecības laiku jāatsakās no iecienītā salduma – šokolādes. Ārsti gaidību laikā iesaka labāk izvēlēties balto vai piena šokolādi – tā satur ievērojami mazāk kofeīna nekā melnā. Turklāt, ja grūtniece atsakās no citiem kofeīnu saturošiem produktiem, piemēram, kafijas, tējas vai kolas, tad maza tāfelīte šokolādes nekādu kaitējumu ne mazuļa, ne mammas veselībai nenodarīs.

Interesanti: vidēja lieluma tase kafijas satur 100 mg kofeīna, tējas – 75, bet glāze kolas – 40 mg kofeīna.

Tags

Grūtnieces uzturs Šokolāde Grūtniecība Veselība un sports grūtniecības laikā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form