Spēlēšanās ar lellēm kavē meiteņu attīstību, uzskata zinātnieki
Foto: Eirien / cc

Zinātnieku ieteikums vecākiem – pavēro, ar ko galvenokārt spēlējas tavs bērns. Meitenēm, kuras spēlējas tikai ar lellēm, esot krietni mazākas izredzes nākotnē izveidot labu karjeru, šādu zinātnieku secinājumu publicējis portāls Theguardian.com

Ja tavā mazā meita visu dienu spēlējas tikai ar lellēm, ir vērts padomāt, ar kādām spēlēm un rotaļlietām novērst viņas uzmanību uz kaut ko citu. Protams, ja vien vēlies, lai meita augtu kā daudzpusīgi attīstīta personība, un viņas intereses un nodarbes pieaugušā vecumā neaprobežotos vien ar "sieviešu" tēmām.

Kā uzskata britu pētniece, Kembridžas Universitātes profesore Afina Donalda, rotaļlietas, kas tiek ražotas speciāli meitenēm, ir tālu no spējām attīstīt iztēli, kreativitāti, vēl jo vairāk – inženiera domāšanu vai mudināt interesi par dažādām zinātnes nozarēm. Atšķirībā no zēniem domātajām rotaļlietām, meitenēm tiek piedāvāts vien pasīvs spēlēšanās veids.

Meitenes, kuras ir apburtas ar Bārbijām nevis konstruktoriem, ar lielu varbūtību, kļūstot pieaugušas, visticamāk, izvēlēsies darbu skaistumkopšanas salonā, nevis nodarbosies ar kaut ko nopietnu, tā uzskata zinātniece.

"Dzimuma stereotipi un sociālās konstrukcijas, ar kuru palīdzību mēs zēnos un meitenēs ieviešam apziņu jau kopš mazotnes, atsauksies uz visu turpmāko dzīvi. Meitenēm – pasivitāti, zēniem – kreativitāti," atzīmē profesore.

"Ja meitenēm nekad nav bijusi iespēja kaut ko izjaukt pa detaļām, bet pēc tam to atkal salikt kopā, ja viņa spēlējas tikai ar lellēm, turklāt izspēlējot tipiskas "sieviešu" situācijas – iešanu pie friziera, tējas dzeršanu un tamlīdzīgas nodarbes, - kā viņa spēs iedomāties sevi inženiera vai ķīmiķa profesijā?" retoriski vaicā Donalda.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form