Strupceļš bērna audzināšanā: mamma 'par', tētis – 'pret'
Foto: Shutterstock

Lai cik draudzīga būtu ģimene, ir neiespējami it visā būt vienotiem. Tas attiecas arī uz bērnu dzīvi, kad mamma var nebūt vienisprātis ar tēti un otrādi. Bieži vien šāda iemesla dēļ atmosfēra mājās var tikt sakāpināta līdz kritiskajiem grādiem. Kā rīkoties?

Psihoterapeite Tatjana Mizinova portālam "Parents" skaidro, kādēļ šādas situācijas ģimenēs ir visai izplatītas un kādai vajadzētu būt pareizajai rīcībai, lai bērna audzināšanas jautājumos neizceltos tik liels kašķis, radot nopietnus un ilgstošus strīdus.

Vispirms - uztver šo situāciju kā pilnīgi dabisku. Mēs, vecāki, kuri viens otru mīl un mīl arī savus bērnus, tomēr esam dažādi cilvēki, un mūsu skatījums dažādos jautājumos var nesakrist ar otra redzējumu. Bez tam arī bērnam ir nepieciešams, lai mamma un tētis viņam sniegtu atšķirīgus skatījumus dažādos jautājumos, kas viņam palīdzēs labāk iepazīt pasauli un attīstīties harmoniski.

Mamma un tētis – viena komanda

Ir virkne situāciju, kurās vecākiem ir svarīgi atbalstīt vienam otru un iestāties par vienotu viedokli. Tas, pirmkārt, attiecas uz noteikumiem, kas skar bērna drošību. Piemēram, ielu jāšķērso, esot vecākiem pie rokas (protams, ņemot vērā bērna vecumu), nedrīkst izskriet uz ceļa braucamās daļas, bet, braucot automašīnā, vienmēr jāsēž tikai autosēdeklītī. Jebkuri mēģinājumi apiet šos noteikumus, lai izbēgtu no bērna asarām, var pārāk dārgi maksāt. Un, ja tētis ir piekāpies bērna lūgumam – pavizināties automašīnas priekšējā sēdeklī "tikai pie mājas", bet mamma atteikusies būt par šīs vaļības aculiecinieci, šis "aizraujošais" plāns ir jāatceļ, neraugoties uz aizvainotā bērna asarām, kurš jau bija paguvis ar tēti noslēgt slepenu vienošanos.

Strupceļš bērna audzināšanā: mamma 'par', tētis – 'pret'
Foto: Shutterstock

Jā, apstrīdēt vienam otra lēmumu bērna klātbūtnē ir nepieņemami. Taču drošība – šis ir vienīgais gadījums, kad patiešām nedrīkst pārkāpt noteikumus un abiem vecākiem jābūt vienās domās. Par visu pārējo – "kas ir slikti un kas ir labi" – disciplīnu, attieksmi pret tīrību un kārtību, nepieņemamu uzvedību attiecībā pret draugiem, brāļiem un māsām vai mājdzīvniekiem, tāpat vecākiem ir svarīgi vienoties par nepārkāpjamajiem noteikumiem.

Audzinot bērnu, tāpat ir svarīgi būt konsekventiem un rādīt visu vēlamo uzvedību ar savu piemēru.

Tags

Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības

Comment Form