Svarīgie jautājumi, kas grūtniecības laikā satrauc ne vienu vien sievieti
Foto: Shutterstock

Grūtniecības 40 nedēļas ir tas laiks, kad sieviete izjūt ne vien patiesu prieku par gaidāmo mazuli, bet arī pastiprināti pievērš uzmanību visām izmaiņām, kas skar viņas ķermeni. Atvieglojuma sajūtas mijas ar bažām par to, vai viss norit, kā tam vajadzētu būt. Nav noslēpums, ka šajā laikā rodas ne viens vien "kāpēc" jautājums un prātuļošana par to, vai, piemēram, uztūkušas potītes ir normāla parādība, vai nepieciešams iegādāties grūtnieču jostu, jo draudzenei tāda bijusi utt.

Šī iemesla dēļ ielūkojāmies portāla "Cālis" padomu vācelītē un apkopojām tos jautājumus, kas sievietes grūtniecības laikā uztrauc visbiežāk. Turpmākajos rakstos atradīsi ne vien ieteikumus, kā tikt galā ar rīta nelabumu un lielo miegainību grūtniecības sākumā, bet arī skaidrojumus, kā paaugstināts asinsspiediens var ietekmēt grūtnieces veselību un to, cik lielam tad īsti ir jābūt grūtnieces puncim.

Piemēram, ne vienai vien grūtniecei gaidīšanas laikā nākas saskarties ar aizcietējumiem, kas ir normāla parādība, jo, dzemdei palielinoties, vājinās zarnu kustības. Lai tos mazinātu, sieviete var ieviest savā ikdienā vienkāršus uztura paradumus. Bet ko darīt, ja grūtniecības laikā nomoka reiboņi un galvassāpes? Arī uz šo jautājumu atradīsi atbildi rakstā zemāk.

  • Svarīgāko informāciju par to, kas notiek ar mazuli un sievietes organismu grūtniecības laikā, vari uzzināt plašajā portāla "Cālis" veidotajā grūtniecības kalendārā šeit, klikšķinot un izzinot katras grūtniecības nedēļas būtiskākos pieturpunktus.

Tags

Grūtniece Grūtniecība Grūtniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form